דורבן בעקב: גורמים ופתרונות

שתף כתבה:

מדרסים בהתאמה אישית

דורבן בעקב היא תופעה נפוצה למדי, במסגרתה נגרם כאב חריג בסביבת כף הרגל כתוצאה מבליטה קטנה בעקב.

הדורבן, דהיינו – הבליטה, מורכב מרקמת עצם וסידן. הכאב שנובע כתוצאה מהבליטה, אשר רבים מתארים אותו כ'דקירות סכין', מתפתח בהדרגתיות כתוצאה מהתפתחות הדורבן. למעשה, ככל שמזניחים את הבליטה והיא נעשית גדולה יותר, כך גם מחמיר הכאב.

דורבן בעקב: כל הגורמים

במצב תקני ויציב, הקשת הפלנטרית של כף הרגל מתפקדת כמעין 'בולם זעזועים', ומעניקה לכף הרגל תמיכה ויציבות. בשעה שהמשקל והעומס המוטל על הקשת חורג מהרגיל, קרעים מיקרוסקופים נוצרים בקשת הזו. עם תהליך הריפוי של הקשת, עלולה להיווצר בליטה, המכונה כאמור: דורבן בעקב. לפי רוב, הדורבן בעקב מופיע בכף רגל אחת בלבד, מפאת חלוקת עומס שונה בין קשתות הרגליים.

תרופות ופיזיותרפיה

טיפול תרופתי מקל על הכאב הנוצר כתוצאה מהדורבן, ומסייע במלחמה נגד הדלקות שעלולות להיווצר. יש לזכור בנוסף כי הדורבן נובע בעיקר בשל התפתחויות דלקתיות וקרעים בקשת כף הרגיל, ולפיכך הפחתת רמת הדלקת עשויה לעצור את תהליך גידול הדורבן.

ככלל, התרופות הנפוצות לטיפול בדורבן הן: איבופרופן, נפרוקסן, Nsaid, וכן סטרואידים המוזרקים באזור כף הרגל במטרה למנוע את ההתפתחות הדלקתית. זאת ועוד, שרירי רגליים יציבים מסייעים להפחתת עומס על הקשת הארוכה ברגל. אי לכך ובהתאם לזאת, מומלץ לפנות לפיזיותרפיסט בכדי לחזק את שרירי הרגליים.

שימוש במדרסים

לא מכבר נערך מחקר חדש בקרב רופאי כף רגל בארצות הברית. המחקר ביקש מהרופאים לדרג את סוגי הטיפול בכאבי דורבן בעקב. בראש הרשימה ניצבו כמובן מתיחות ועיסויים של כף הרגל, ואילו למקום השני הגיעו המדרסים.

ואכן, אחד המרכיבים המרכזיים לטיפול בתופעת הדורבן הינו שימוש במדרסים. המדרסים מורכבים בתוך הנעל (כאשר הם ניתנים להוצאה בכל רגע נתון) ולמעשה מעניקים קונטרה לסוליית הנעל.

מדרסים מקצועיים עשויים להוריד את העומסים המוטלים על הדורבן והקשת האחורית של הרגל בעשרות אחוזים, וכתוצאה ישירה מכך להפחית את רמת הכאב הנגרם מהדורבן.

המרכז האורתופדי פיט סטפ פרו (Fit Step Pro) נחשב לרשת האורתופדיה המובילה והגדולה בישראל, הכולל צוות פיזיותרפיסטים ואורתופדיים מקצועיים ומנוסים. כאשר פציינט מתלונן על כאב כתוצאה מדורבן בעקב, מומחי הרשת בוחנים ומאבחנים היטב את סוג הדורבן, ובהתאם אליו מרכיבים את המדרסים.

המדרסים של החברה נמכרים במחירים הוגנים, ומסייעים לעשרות אלפי לקוחות ברחבי הארץ מזה שנים רבות

דורבן בעקב: גורמים ופתרונות
5 (100%) 2 votes

מאמרים מומלצים

img

מרגישים אי נוחות ברגליים במהלך הליכה, מה צריך לבדוק

החלטתם לעשות הליכה? בהחלט מדובר בהחלטה מבורכת אשר יכולה להטיב אתכם לקראת ההמשך. אך מה קורה כאשר אתם מגלים כי במהלך ההליכה אתם חווים אי נוחות ברגליים? המחשבה הראשונה שלכם...

img

מדרסים, מאיזה גיל מומלץ להתחיל

מי באמת צריך לרכוש מדרסים? זוהי אולי אחת מהשאלות החשובות ביותר שאתם צריכים לשאול את עצמכם. כמובן שבכל פעם תמצאו תשובה שונה, הרי לכל אחד יש את האינטרס שלו לתת לכם את התשובה...

img

סובלים מכאבים בכף הרגל הקדמית? כך תתגברו עליהם!

סובלים מכאבים בכף הרגל הקדמית? כך תתגברו עליהם! כף הרגל היא איבר מיוחד במינו והיא בעצם מה שנושא על עצמו את משקל הגוף לאורך כל היום. ללא קשר לגובה או למשקל – כל המשא הזה נשען...
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ