דורבן ברגל (מחלת החיתולית הכפית)

שתף כתבה:

דורבן ברגל (מחלת החיתולית הכפית) מהווה בעיה נפוצה למדי שבאה לביטוי בכאב המופיע בעקב כף הרגל, בעיקר במצב של עמידה או הליכה ממושכת. מהמרכז האורתופדי פיט סטפ פרו לבריאות כף הרגל, הנחשב לרשת האורתופדיה המובילה בישראל, מסבירים שהחיתולית הכפית הנה רצועה ארוכה המקשרת בין העקב לבין אצבעות הרגליים, והיא ונמתחת לכל אורך תחתית כף הרגל.

דורבן ברגל מתאר, למעשה, מצב דלקתי בחיבור של הרצועה אל חלקו התחתון של העקב. התסמין העיקרי הוא כאב באזור העקב, ובפרט לאחר קימה ממנוחה ממושכת כמו לדוגמה יקיצה משינה. חלק מהאנשים הסובלים מדורבן ברגל מתלוננים על כאב עמום, בעוד אחרים מתארים כאב חד או תחושה של צריבה.

גורמי סיכון לתופעת הדורבן

מהמרכז האורתופדי פיט סטפ פרו מציינים שבקבוצת הסיכון לדורבן ברגל נמנים אנשים שקופצים, רצים, הולכים או עומדים לפרקי זמן ממושכים, בהם ספורטאים, רקדנים, דוורים, מלצרים, מורים, עובדי מפעל וכיוצא בזה. גורמי סיכון נוספים כוללים השמנת יתר, מבנה כף רגל עם הגבהה או השטחה של הקשת המדיאלית (פלטפוס), וכן פעילות גופנית מוגברת המפעילה עומס יתר על רצועת החיתולית הכפית ונעילת נעליים שאינן מותאמות.

הנתונים הסטטיסטיים מראים שעשירית מהאוכלוסייה עשויה לסבול מדורבן ברגל לפחות פעם אחת במהלך החיים, כשהשכיחות הגבוהה ביותר להתפרצות התופעה מתרחשת בטווח הגילאים שבין 40-60. האבחון נעשה בהתאם לתלונות המטופל, בדיקה גופנית לאיתור מיקום הכאב וההיסטוריה הרפואית שלו. במקרים מסוימים יישלח המטופל לבדיקות נוספות לשלילת האפשרות שהכאבים נגרמים מסיבות אחרות.

הפתרון האופטימלי: התאמת מדרס ביומכני

הטיפול השמרני המקובל לדורבן ברגל כולל, בין היתר, פיזיותרפיה ומתיחות של גיד אכילס ושריר התאומים, וכן חבישות לצורך עידוד לעבודה שרירית ולתמיכה בקשת. בנסיבות של כאב אקוטי חזק יכול הטיפול לכלול מתן תרופות נוגדות דלקת בלתי סטרואידליות.

מרשת פיט סטפ פרו מוסיפים שהתאמת מדרס ביומכני עשויה להוות פתרון אופטימלי לאספקט המבני של הבעיה ולהפחתת שיעור המתיחה של רצועת החיתולית הכפית והעומס שנוצר בעצם העקב, ובכך להפחית ואף למנוע את הכאב.

חשוב להדגיש שהתאמת מדרסים אישית מסייעת לשמירה על יציבה נכונה ואיזון הגוף ואף תורמת למניעת מגוון בעיות שונות, החל מבעיות אורתופדיות וכלה במחלות פנימיות, וככל שזיהוי הבעיה והתאמת המדרסים מיושמת בשלבים מוקדמים יותר, כך גם ניתן למנוע את ההתדרדרות של המצב.

דורבן ברגל (מחלת החיתולית הכפית)
Rate this post

מאמרים מומלצים

img

מדרסים אורטופדיים לשמירה על הבריאות ולמניעת כאבים

מדרסים אורטופדיים ליצירת איכות חיים טובה יותר אין זה משנה מהו הגובה שלנו או מהו המשקל שלנו, תמיד יהיה חלק אחד בגופנו שהוא התומך בכל הגוף כולו. מהו החלק הזה, או ליתר דיוק...

img

החשיבות של מדרסים לספורטאים – לעשות ספורט בלי לפגוע בגוף

ספורטאים רבים ברחבי העולם סובלים מבעיות יציבה כאלו או אחרות, מדובר בבעיות אשר יכולות לגרום לפציעות מורכבות, כאבי גב, בעיות כרוניות ואפילו מחלות פנימיות. על מנת למנוע את...

img

מדרסים אורטופדיים לספורטאים

מדרסים אורטופדיים לספורטאים – לשחק ברמה הגבוהה ביותר ולא להפצעתוכן עניינים1 מדרסים אורטופדיים לספורטאים – לשחק ברמה הגבוהה ביותר ולא להפצע2 כיצד מועילים מדרסים...
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

כל הזכויות שמורות  © 2018

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ