דורבן ברגל

שתף כתבה:

אם גם אתם סובלים מכאבים בעקב כף הרגל כנראה שגם לכם יש דורבן בעקב. דורבן ברגל היא תופעה נפוצה בעיקר בקרב ספורטאים ואנשים מבוגרים אבל לא רק : למעשה מתופעה זו סובלת כלל האוכלוסיה ללא הבדל של דת, גזע ומין . הבשורות הטובות הן שכיום ניתן לפתור את הבעיה אחת ולתמיד באופן שאינו פולשני. אבל לפני שנפרט כדאי שנדע קצת במה מדובר ולמה לעזאזל זה כל כך כואב.

מה זה דורבן ברגל?

דורבן ברגל היא למעשה דלקת ברקמת חיבור שנקראת הרצועה הפלנטרית ושנמצאת בכף הרגל. בעברית קוראים לרצועה זו חיתולית הכפית אבל הדלקת ממש לא מצחיקה כמו שמה העברי. הרצועה אמנם נמשכת מהעקב ועד הבהונות אבל הסבל מתמקד בעקב מסיבה אחת: במקום זה הרצועה עדינה ולכן פגיעה יותר. והבעיה היא לא רק כאבים כי יציבה נכונה חשובה לבריאות הגוף כולו, למשל היא מונעת מחלות שונות כמו מחלות פנימיות, כאבי גב ועוד.

הסיבה לדורבן בעקב

כאמור דורבן בעקב נגרם עקב דלקת שנוצרת מעומס רב שמופעל על כפות הרגליים, למשל עקב פעילות גופנית מאומצת מדי או עודף משקל. כדאי שתדעו ששם התופעה נגזר מהגוש המסויד והקשיח שנוצר בעקב עקב הדלקת. דלקת זו נחשבת לכואבת במיוחד כי בניגוד לדלקות אחרות היא מתבטאת בכל פעולה : דריכה, הליכה ואפילו מנוחה. אמנם ניתן להקל על הכאב באמצעות פיזיותרפיה אך זהו פתרון זמני שאינו מונע השנות.

אז מה עושים?

אם אתם סובלים מדורבן בעקב אולי תופתעו לדעת שתופעה זו היא נחלתם של רבים. עם זאת, בניגוד לאחרים אתם יכולים לפתור את הבעיה במהירות ובקלות ובאופן שאינו פולשני. למעשה, הפתרון הטוב טמון בהתאמה אישית של מדרסים לפי מבנה כף הרגל שלכם. המדרסים פותרים את הבעיה לצמיתות למרות שייתכנו כאבים בשבועות הראשונים לשימוש בהם.

מדרסים שעושים פלאים

אבל כמו בכל תחום, גם בתחום המדרסים צריך לפנות לטובים ביותר כדי להיפטר אחת ולתמיד מהדורבן ברגל. הרשת האורטופדית פיט סט פרו היא הרשת הגדולה והמובילה בישראל בתחום זה. לרשת כ-40 סניפים בכל הארץ והיא מתמחה בייצור ובמכירה של מדרסים ייעודיים. צוות הרשת כולל רפלקסולוגים, פיזיותרפסטים, ספורטאים ואנשי מקצוע שונים שמבטיחים שאתם בידיים טובות ושאתם יכולים להגיד לדורבן שלום.

דורבן ברגל
Rate this post

מאמרים מומלצים

img

מרגישים אי נוחות ברגליים במהלך הליכה, מה צריך לבדוק

החלטתם לעשות הליכה? בהחלט מדובר בהחלטה מבורכת אשר יכולה להטיב אתכם לקראת ההמשך. אך מה קורה כאשר אתם מגלים כי במהלך ההליכה אתם חווים אי נוחות ברגליים? המחשבה הראשונה שלכם...

img

מדרסים, מאיזה גיל מומלץ להתחיל

מי באמת צריך לרכוש מדרסים? זוהי אולי אחת מהשאלות החשובות ביותר שאתם צריכים לשאול את עצמכם. כמובן שבכל פעם תמצאו תשובה שונה, הרי לכל אחד יש את האינטרס שלו לתת לכם את התשובה...

img

סובלים מכאבים בכף הרגל הקדמית? כך תתגברו עליהם!

סובלים מכאבים בכף הרגל הקדמית? כך תתגברו עליהם! כף הרגל היא איבר מיוחד במינו והיא בעצם מה שנושא על עצמו את משקל הגוף לאורך כל היום. ללא קשר לגובה או למשקל – כל המשא הזה נשען...
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ