האלוס ולגוס / Bunions

האלוס ולגוס או בשמה המוכר bunions הוא עיוות שגורם לסטייה של הבוהן שמתואר בדרך כלל כגידול בלתי פרופורציונאלי של העצם או של הרקמה מסביב למפרק בראשה של הבוהן.

לפי המומחים הדעות חלוקות לגבי מקור הבעיה, כמה מהם אומרים שהבעיה נובעת משימוש יתר בנעלים, במיוחד נעלים לוחצות וצרות במיוחד בהם הבוהן לא יכולה לתפקד בצורה נורמאלית.

אחרים אומרים שהבעיה בכלל נובעת מסיבות גנטיות ששימוש יתר בנהלים פשוט מאיץ את הבעיה. יבלות נוצרות שמופעל לחץ בפינות של הבוהן (הלוגס) מה שמאלץ את הבוהן להצטופף פנימה לכיוון ולפעמים אפילו מתחת או מעל האצבע הקרובה אליה.

ברגע שמופעל לחץ הרקמות מסביב שמקיפות את המפרק עלולות להתנפח, במחקר שנערך בקרב תרבויות בהם לא לובשים נעלים לא נמצא אף מקרה אחד של האלוס ולגוס מה שבהחלט מחזק את העובדה שהדבר קשור לכך שבעולם המערבי לובשים נעלים ברוב שעות היממה והיבלות נגרמות מנעילת נעלים שלא מתאימות.

אבל לא הכול שחור אפשר לטפל בכמה שיטות פשוטות בבעיה, אחד מהם היא שינוי הנעלים,מדרסים, מנוחה, קרח ותרופות, אבל על אלה מטפלים בעיקר בסימפטומים ולא בבעיה עצמה, אם המצב מחמיר עדיף לעשות ניתוח על ידי מנתח אורטופד.

האלוס ולגוס / Bunions
Rate this post
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

כל הזכויות שמורות  © 2018

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ