כל מה שלא ידעתם על חשיבותם של המדרסים

שתף כתבה:

כל מה שלא ידעתם על מדרסים

המדרסים מוגדרים כאביזרים המוכנסים אל הנעליים במטרה לשנות את עומס משקלו של הגוף על כפות הרגליים

המדרסים מוגדרים כאביזרים המוכנסים אל הנעליים במטרה לשנות את עומס משקלו של הגוף על כפות הרגליים, אם באמצעות בלימת זעזועים, ואם באמצעות שינוי היציבה ומתן תמיכה ברקמות הרכות.

מהמרכז האורתופדי פיט סטפ פרו לבריאות כף הרגל, שהנו, למעשה, רשת האורתופדיה הגדולה בישראל עם 40 סניפים בפריסה ארצית, מסבירים שיעילותם של מדרסים נמדדת בהתאם למספר תכונות, שהבולטות שבהן מתאפיינות במתן תמיכה אופטימלית בכף הרגל באופן המאפשר לדם סירקולציה חופשית אל חלקן הקדמי של כפות הרגליים.

מכאן נובע שמומלץ שלא להשתמש במדרסים הלוחצים על כפות הרגליים או שאינם מונעים היווצרותן של יבלות ושלפוחיות, היות והדבר מצביע שאין התאמה מוחלטת בין תבנית המדרסים למבנה כף הרגל, כמו במקרים שבהם מדובר במוצרי מדף שהוכנו מראש על פי תבנית כללית ומידת הנעליים

הפחתה משמעותית בסיכון לנקעים, שברי הליכה ופצעים בכפות הרגליים

מהמרכז האורתופדי פיט סטפ פרו מוסיפים כי מדרסים מאיכות טובה שנעשו בהתאמה אישית מייצבים את כפות הרגליים ומעניקים בלימת זעזועים טובה ובה בעת יוצרים חלוקת עומסים נכונה, כשהדבר המסייע במהלך ריצה וניטור מעל למשטחים קשים, ובפרט במקרים של פלטפוס או כף הרגל בעלת קשת אורכית גבוהה.

המדרסים מפחיתים משמעותית את הסיכון להיווצרות נקעים, שברי הליכה ופצעים בכפות הרגליים כשהדבר קריטי במיוחד במקרים של מחלות מפרקים או סוכרת.

המומחים מהמרכז האורתופדי פיט סטפ פרו מסבירים שתפקידן של כפות הרגליים הוא לשאת באופן שווה בנטל הגוף. בעיה כלשהי באחת מכפות הרגליים עלולה להפר את השוויון ולפגוע בכף הרגל, היות והיא נאלצת לשאת במרב הנטל, זאת בנוסף לפגיעה ביציבה על כל ההשלכות הנובעות מכך.

התאמה אישית וייצור על פי מבנה כף הרגל ואופיה של הפעילות הספציפית

מדרסים שהותאמו באופן אישי לכל כף רגל, מקנים פיצוי ה"מתקן" את חוסר האיזון שהופר, כך שהתמיכה במקומות הנחוצים בכף הרגל מאפשרת לשתי כפות הרגליים לשאת באופן שוויוני במשקל הגוף, דבר המאפשר ליציבה להיוותר נכונה ומאוזנת ולמנוע התפתחות בעיות אחרות בנוסף להתדרדרות הבעיה הקיימת. מהמרכז האורתופדי מדגישים כי כל אחד נזקק לנעליים ומדרסים בהתאמה אישית, המיוצרים על פי מבנה כף הרגל ועל פי אופיה של הפעילות הספציפית שהוא נוהג לעשות.

חיילים וספורטאים, לדוגמה, נזקקים למדרסים המשמשים כבולמי זעזועים, בעוד שנשים הנוהגות לנעול נעלי עקב למשך שעות ארוכות מידי יום תזדקקנה למדרסים ייעודיים לנעלי עקב, מהסיבה שמבנה המדרסים והחומרים הייעודיים שמהם הם עשויים עבור נעליים אלגנטיות (שבהן העקב במנח גבוה מאצבעות הרגליים) שונים בהכרח ממבנה המדרסים וחומרי הגלם שבהם נהוג לעשות שימוש עבור נעלי ספורט.

כל מה שלא ידעתם על חשיבותם של המדרסים
Rate this post

מאמרים מומלצים

img

מדרסים אורטופדיים לשמירה על הבריאות ולמניעת כאבים

מדרסים אורטופדיים ליצירת איכות חיים טובה יותר אין זה משנה מהו הגובה שלנו או מהו המשקל שלנו, תמיד יהיה חלק אחד בגופנו שהוא התומך בכל הגוף כולו. מהו החלק הזה, או ליתר דיוק...

img

החשיבות של מדרסים לספורטאים – לעשות ספורט בלי לפגוע בגוף

ספורטאים רבים ברחבי העולם סובלים מבעיות יציבה כאלו או אחרות, מדובר בבעיות אשר יכולות לגרום לפציעות מורכבות, כאבי גב, בעיות כרוניות ואפילו מחלות פנימיות. על מנת למנוע את...

img

מדרסים אורטופדיים לספורטאים

מדרסים אורטופדיים לספורטאים – לשחק ברמה הגבוהה ביותר ולא להפצעתוכן עניינים1 מדרסים אורטופדיים לספורטאים – לשחק ברמה הגבוהה ביותר ולא להפצע2 כיצד מועילים מדרסים...
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

כל הזכויות שמורות  © 2018

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ