מידרסים לילדים – הטיפול היחידי לפלטפוס

שתף כתבה:

מדרסים לספורטאים

התאמת מידרסים לילד חייבת להיעשות לאחר אבחון על ידי רופא אורתופד, ולאחר גיל 3, כאשר ההליכה מתייצבת

אחת התופעות השכיחות אצל ילדים היא פלטפוס, תסמונת הרגל השטוחה, הגורמת להם לכאבים וסבל. לעיתים בעיה זו זמנית בלבד והיא חולפת כשהילדים גדלים אך כדאי להתאים מידרסים לילדים ברגע האבחון ולא לתת להם לסבול כמה שנים עד שהבעיה תחלוף מעצמה.

האורתופדים המומחים של פיט סטפ פרו, רשת מכוני האורתופדיה המובילה בישראל, מסבירים על פלטפוס אצל ילדים ועל הטיפול הפשוט בבעיה.

מהו פלטפוס

כאמור, פלטפוס הוא מצב בו הקשת הטבעית של כף הרגל שטוחה מדי. הקשת ידועה כצורה החזקה ביותר בטבע ותפקידה של הקשת בכף הרגל הוא להחזיק את משקל הגוף ולחלקו בצורה נכונה על כף הרגל האנושית הקטנה.

הקשת מעניקה לרגל גמישות וכוח המאפשרים לה לשאת את משקלו של הגוף, והקשתה קטנה מדי גורמת לכאבים שונים בכף הרגל, בברכיים, בגב, בקרסול ועוד.

פלטפוס אצל ילדים

שכיחותו של הפלטפוס אצל ילדים גבוהה יחסית ולמרות שפלטפוס ילדים חולף, לעיתים, מעצמו לאחר זמן מה עדיין מדובר בתקופה ארוכה של כאבים, לפעמים שנים. לרפואה המודרנית אין מענה לפלטפוס בכלל, ובפרט לא לפלטפוס ילדים מלבד מידרסים.

מידרסים כתרופה לפלטפוס

כאמור, המידרסים הם התרופה היחידה לפלטפוס על אף שכביכול אינם פותרים את הבעיה אלא מקלים על הגוף בלבד. המידרסים מעניקים לקשת תמיכה ומחזירים לה את הכוח והגמישות שחסרים בה, וכתוצאה מכך נפסקים הכאבים השונים. רוב הילדים הזקוקים למידרסים יזדקקו להם לכל החיים כדי להימנע מכאבים, ולעיתים יאלצו להימנע מללכת עם סנדלים בקיץ, או שהוריהם יצטרכו להשקיע בסנדלים מסוימות שמאפשרות הליכה עם מדרסים. בהשוואה לסבל שנחסך מהם ההשקעה כדאית.

התאמת המידרסים לילד

התאמת מידרסים  לילד חייבת להיעשות לאחר אבחון על ידי רופא אורתופד, ולאחר גיל 3, כאשר ההליכה מתייצבת. התאמת המידרסים צריכה להיעשות במכון אורתופדי ולהתבצע בנפרד לכל רגל, שכן אצל רובנו שתי הרגליים אינן זהות במאה אחוז ולעיתים קיים שוני ניכר ביניהן. התאמת המידרסיםבאופן אישי לכל כף רגל מאפשרת למידרסים לתת בדיוק את התמיכה הנדרשת לגוף, ומונעת, כאמור, סבל, כאבים ובעיות נלוות כגון יציבה עקומה, פגיעה באיברים פנימיים כתוצאה מכך, וכאבים שילכו ויחמירו עם הזמן.

מידרסים לילדים – הטיפול היחידי לפלטפוס
Rate this post

מאמרים מומלצים

img

מדרסים אורטופדיים לשמירה על הבריאות ולמניעת כאבים

מדרסים אורטופדיים ליצירת איכות חיים טובה יותר אין זה משנה מהו הגובה שלנו או מהו המשקל שלנו, תמיד יהיה חלק אחד בגופנו שהוא התומך בכל הגוף כולו. מהו החלק הזה, או ליתר דיוק...

img

החשיבות של מדרסים לספורטאים – לעשות ספורט בלי לפגוע בגוף

ספורטאים רבים ברחבי העולם סובלים מבעיות יציבה כאלו או אחרות, מדובר בבעיות אשר יכולות לגרום לפציעות מורכבות, כאבי גב, בעיות כרוניות ואפילו מחלות פנימיות. על מנת למנוע את...

img

מדרסים אורטופדיים לספורטאים

מדרסים אורטופדיים לספורטאים – לשחק ברמה הגבוהה ביותר ולא להפצעתוכן עניינים1 מדרסים אורטופדיים לספורטאים – לשחק ברמה הגבוהה ביותר ולא להפצע2 כיצד מועילים מדרסים...
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

כל הזכויות שמורות  © 2018

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ