דורבן ברגל

עדיין מתלבטים מה לעשות עם דורבן בעקב?

בואו לשמוע מה לנו יש להציע!

אז מהו בעצם דורבן בעקב

דורבן העקב מלווה בכאב עז וחד באזור עקב כף הרגל בדריכה.

לעיתים קרובות תחושת הכאב אף מתגברת לאחר מנוחה. תופעה שכיחה היא תחושה של "דקירה" ממש בצעד הראשון כשקמים בבוקר.

למעשה הדורבן אינו אלא דלקת ברקמת הרצועה הפלנטרית. ישנן מספר סיבות העשויות להוות זרז להיווצרות דלקת ברצועה הפלנטרית והיווצרות דורבן, למשל עליה במשקל, העדר פעילות גופנית, גיל ועוד.

דורבן יכול להתפתח רק בכף רגל אחת או בשתיהן והוא שכיח בכלל האוכלוסייה, אם כי הסיכוי ללקות בדורבן גדל ככל שהעומס המופעל על כפות הרגליים גדול יותר.

לעיתים קרובות נוצר בעקבות הדלקת גוש קשיח ומסויד סמוך לעצם העקב. גוש זה מורגש בבדיקה ידנית, והוא זה שנתן לתופעה את שמה העממי "דורבן".

דורבן בעקב

איך נראה דורבן בעקב

דורבן בעקב: כל הגורמים

במצב תקני ויציב, הקשת הפלנטרית של כף הרגל מתפקדת כמעין 'בולם זעזועים', ומעניקה לכף הרגל תמיכה ויציבות. בשעה שהמשקל והעומס המוטל על הקשת חורג מהרגיל, קרעים מיקרוסקופים נוצרים בקשת הזו. עם תהליך הריפוי של הקשת, עלולה להיווצר בליטה, המכונה כאמור: דורבן בעקב. לפי רוב, הדורבן בעקב מופיע בכף רגל אחת בלבד, מפאת חלוקת עומס שונה בין קשתות הרגליים.

תרופות ופיזיותרפיה

טיפול תרופתי מקל על הכאב הנוצר כתוצאה מהדורבן, ומסייע במלחמה נגד הדלקות שעלולות להיווצר. יש לזכור בנוסף כי הדורבן נובע בעיקר בשל התפתחויות דלקתיות וקרעים בקשת כף הרגיל, ולפיכך הפחתת רמת הדלקת עשויה לעצור את תהליך גידול הדורבן.

ככלל, התרופות הנפוצות לטיפול בדורבן הן: איבופרופן, נפרוקסן, Nsaid, וכן סטרואידים המוזרקים באזור כף הרגל במטרה למנוע את ההתפתחות הדלקתית. זאת ועוד, שרירי רגליים יציבים מסייעים להפחתת עומס על הקשת הארוכה ברגל. אי לכך ובהתאם לזאת, מומלץ לפנות לפיזיותרפיסט בכדי לחזק את שרירי הרגליים.

פתרון פשוט וקל

הטיפול הדרסטי ביותר בדורבן הוא ניתוח להסרת הגוש הקשיח על ידי ניסורו ושחרור הרצועה הפלנטרית.

אנו מציעים פתרון אלטרנטיבי, פשוט וקל ללא התערבות פולשנית – מדרסים מותאמים אישית לכף הרגל אשר תוכננו ועוצבו לתת מענה לדורבן בעקב, תוך יצירת מבנה ייחודי באזור הדורבן להפחתת עומס ולחץ מנקודת הכאב.

לאחר שימוש במדרסים מורגשת הקלה בכאב, באופן כמעט מיידי, והדריכה על כף הרגל מפסיקה להסב ייסורים עזים.

המדרסים שלנו יכולים להביא את הגוף להקלה כמעט מלאה, כך שתוכלו לשכוח שאי פעם סבלתם מדורבן העקב. לאחר שימוש ממושך, ברוב המקרים, הדורבן נעלם לגמרי!

עייף מהכאבים בעקב בוא תשמע מה יש לנו להציע

לא חייבים לסבול בגלל דורבן בעקב

דורבן עקב הוא סיבה שכיחה לכאבים בכף הרגל אצל מבוגרים. כאבים הנגרמים כתוצאה מהופעת דורבן יכולים להיות עזים מאוד ולהופיע גם בזמן מנוחה.

בקרב ספורטאים הסיכון ללקות בדורבן גדל בשל העומס הרב המופעל על כפות הרגליים, אך תופעה זו שכיחה בקרב כל שכבות האוכלוסיה. האורתופדים המומחים של חברת פיט סטפ פרו מספרים לנו שלא חייבים לסבול, ואם לא הצלחנו למנוע את הופעת הדורבן, עדיין אפשר לטפל בו באופן שאינו פולשני ולהקטין את הנזק.

דורבן בעקב

דורבן בעקב

חיתולית הכפית

דורבן הוא למעשה פגיעה ברקמת חיבור המצויה בכף הרגל ונקראת הרצועה הפלנטרית, או בשמה העברי המפתיע "חיתולית הכפית".

חיתולית הכפית היא רקמה סיבית עבה המתחילה בעצם העקב ומתחברת אל הבהונות. באזור העקב הרצועה עדינה יותר, ולכן כאשר מתרחשת פגיעה ברקמה, היא מורגשת במקום זה.

דורבן בעקב – מידע מקיף

לא חייבים לסבול בגלל דורבן בעקב

דורבן בעקב

כאמור, דורבן בעקב הוא דלקת ברקמת הרצועה הפלנטרית. הסימפטומים הם כאבים עזים בדריכה ולעיתים קרובות הכאב מתגבר לאחר מנוחה. ישנן מספר סיבות העשויות להוות זרז להיווצרות דלקת ברצועה הפלנטרית והיווצרות דורבן.

הדלקת יכולה להתפתח רק בכף רגל אחת או בשתיהן, והיא פוגעת בכלל האוכלוסיה, אם כי הסיכוי ללקות בדורבן גדל ככל שהעומס המופעל על כפות הרגליים גדול יותר.

לעיתים קרובות נוצר בעקבות הדלקת גוש קשיח ומסויד סמוך לעצם העקב. גוש זה מורגש בבדיקה ידנית, והוא זה שנתן לתופעה את שמה העממי "דורבן".

דורבן בעקב

לא חייבים לסבול!

מגוון הטיפולים האפשריים לטיפול בדורבן הוא מכובד, וכולל קשת טיפולים מגוונים, שהדרסטי ביותר ביניהם הוא ניתוח להסרת הגוש הקשיח על ידי ניסורו ושחרור הרצועה הפלנטרית.

אך אין צורך לפנות לטיפולים פולשניים וניתן לפתור את הבעיה בצורה פשוטה הרבה יותר. התאמת מדרסים באופן מדויק לכף הרגל מסייעת לפתור כל בעיה של דורבן עקב בכמה דרכים.

קודם כל מורגשת הקלה בכאב, באופן כמעט מיידי, והדריכה על כף הרגל מפסיקה להסב ייסורים עזים. בשבועות הראשונים של השימוש במדרסים ייתכנו עדיין כאבים מדי פעם, והרגשת הכאב אחרי המנוחה.

אך בסופו של דבר הכאבים חולפים. מדרסים שנעשו במקצועיות יכולים להביא את הגוף להחלמה כמעט מלאה, כך שתוכלו לשכוח שאי פעם סבלתם מדורבן העקב.

דורבן בעקב והטיפול בו

אם אתם סובלים מבעיית דורבן בעקב דעו לכם שזה לא סוף העולם. הבעיה יכולה להיפתר ותוך זמן קצר בלבד וזאת אם תדעו היכן למצוא את הטיפול המתאים ביותר בעבור הכאב ממנו אתם סובלים.

בכל אופן, טרם תחילת הטיפולים כמובן שיהיה צורך לאתר את מקור הכאב ורק לאחר מכן יתאפשר לבצע טיפולים יותר מעמיקים, כלומר לפעול על מנת לשים סוף לבעיה ולעשות זאת בצורה הנכונה.

דורבן בעקב

טיפול בסוגיית דורבן בעקב בעזרת פיזיותרפיסט

ניתן למצוא פיזיותרפיסטים רבים אשר יציעו לכם מן השירותים שלהם. אלה ידעו לאבחן במדויק את אזור הכאב ולאחר מכן הם יציעו לכם סדרת טיפולים אשר תפקידה לסייע לכם תוך כדי הפחתה של הכאב באופן הדרגתי.

העיסויים שתקבלו מאיש המקצוע יהיו כאלה אשר יסייעו לכם לעבור את הימים בקלות רבה יותר וזאת ניתן לומר באופן וודאי.

כל עיסוי יהיה משמעותי במיוחד וזאת כאשר תוכלו להבטיח שהוא יהיה אפקטיבי אך ורק אם תדעו למצוא את בעל המקצוע הנכון. דורבן בעקב זוהי בעיה אשר מצריכה עזרה ממומחים בלבד.

שימוש במדרסים

לא מכבר נערך מחקר חדש בקרב רופאי כף רגל בארצות הברית. המחקר ביקש מהרופאים לדרג את סוגי הטיפול בכאבי דורבן בעקב. בראש הרשימה ניצבו כמובן מתיחות ועיסויים של כף הרגל, ואילו למקום השני הגיעו המדרסים.

ואכן, אחד המרכיבים המרכזיים לטיפול בתופעת הדורבן הינו שימוש במדרסים. המדרסים מורכבים בתוך הנעל (כאשר הם ניתנים להוצאה בכל רגע נתון) ולמעשה מעניקים קונטרה לסוליית הנעל.

מדרסים מקצועיים עשויים להוריד את העומסים המוטלים על הדורבן והקשת האחורית של הרגל בעשרות אחוזים, וכתוצאה ישירה מכך להפחית את רמת הכאב הנגרם מהדורבן.

המרכז האורתופדי פיט סטפ פרו (Fit Step Pro) נחשב לרשת האורתופדיה המובילה והגדולה בישראל, הכולל צוות פיזיותרפיסטים ואורתופדיים מקצועיים ומנוסים. כאשר פציינט מתלונן על כאב כתוצאה מדורבן בעקב, מומחי הרשת בוחנים ומאבחנים היטב את סוג הדורבן, ובהתאם אליו מרכיבים את המדרסים.

המדרסים של החברה נמכרים במחירים הוגנים, ומסייעים לעשרות אלפי לקוחות ברחבי הארץ מזה שנים רבות

מדרסים איכותיים

נוסף על הטיפולים אצל הפיזיותרפיסט יהיה חשוב לא פחות להיעזר במדרסים אשר יהיו איכותיים ככל הניתן. בעזרת אלה יתאפשר לכם למצוא את מבוקשכם ובגדול.

תוכלו סוף סוף להרגיש מדוע המדרסים מיוצרים באופן אישי וזאת בהתאם לכאב ולמבנה הרגל שלכם.

בעזרת המדרסים לא מעט אנשים מוצאים את הפיתרון לכאב העצום ולצד זאת הם מאפשרים גם לשמור על העקב בכדי שהכאב לא יחמיר.

מדרסים אשר יותאמו לעקב שלכם באופן אישי יהיו האידיאליים וזאת מכיוון שהם יאפשרו לכם להרגיש הכי בנוח שאפשר.

כך תוכלו ללכת ביומיום ולא לסבול מכל רגע. זוהי הבחירה האידיאלית בעצם בעבור מביני העניין מבינכם.

פיט סט פרו

החנות פיט סט פרו מציעה לקהל הרחב מדרסים באיכות הגבוהה ביותר שקיימת. אלו יאפשרו לכם להרגיש בצורה נוחה ובאופן יוצא דופן.

תוכלו סוף סוף לשפר את איכות החיים שלכם וזאת מבלי לעבור סדרת טיפולים ארוכה ומפרכת.

זוהי הדרך הבטוחה בעצם לתת את המענה ההולם ביותר בכל הנוגע לכאב ממנו אתם סובלים באזור העקב. תוכלו פשוט לשכוח מעניין דורבן בעקב!  ?יש שאלות

  השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

  הפתרון שלנו עולה על הניתוח

  בלי ניתוחים

  הקלה תוך זמן קצר

  בלי בתי חולים ובדיקות

  בלי להיות מוגבל

  בלי זריקות ותרופות

  לקוחות ממליצים

  בואו להחזיר את החיוך!

  מלאו את הטופס הבא ונציגינו יחזרו אלייך בהקדם האפשרי   תמיד זמינים בוואסאפ
   מלאו פרטים ונחזור בהקדם    ?יש שאלות

    השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

    חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ