מדרסים בהתאמה אישית

מדרס, מדרסים, מדרסינו

מדרסים איכותיים – בריאות הגוף 

איזון הגוף ושמירה על יציבה נכונה חשובים עד מאוד לבריאות הגוף ולמניעת בעיות שונות, מבעית גב ועד מחלות פנימיות. רבות מבעיות אלה ניתן למנוע על ידי התאמת מדרסים אישית, וככל שזיהוי והתאמת המדרסים נעשים בשלב מוקדם יותר, כך מסייעים המדרסים למנוע את התדרדרות המצב. האורתופדים של רשת המרכז האורטופדי הגדולה בארץ, פיט סטפ פרו, מספרים על חשיבותם של המדרסים.

מי שומר על הגוף שלנו

לגוף מנגנונים המסייעים לו לשמור על איזון, אך באופן טבעי הליקויים מתוקנים "על חשבון" מקום אחר. ברוב המקרים, מאותת הכאב על קיומה של בעיה, ואם היא אינה מטופלת בזמן, הכאב הולך וגובר, וכדי להתגבר עליו מפתח הגוף עיוותים שונים ביציבה.

הפיצוי הזה מקל על הכאב המקורי אך יוצר שרשרת בעיות חדשה, ומקומות נוספים הנפגעים, באופן עקיף, כתוצאה מאותה בעיה שלא טופלה בזמן ניתן לטפל בבעיות כאב כרוניות אצל מרפאת כאב.

 יוצרים שוויון בנטל על הגוף 

כפות הרגליים שלנו אמורות לשאת בנטל הגוף באופן שווה, וכלל זה הוא המאפשר לגוף להיות מונח בצורה יציבה ובטוחה על שתי כפות הרגליים. ברגע שהשוויון הזה מופר בגלל בעיה כלשהי בכף הרגל, כל היציבה נפגעת, כאמור. מכיוון שמדובר בפגיעה בכף הרגל, מדרסים מהווים פתרון פשוט מצד אחד, אך מתוחכם ומועיל מצד שני.

המדרסים המותאמים אישית לכל כף רגל, יוצרים פיצוי בדמות תמיכה במקומות המתאימים בכף הרגל, וכביכול "מעלימים" את הבעיה מידיעתו של הגוף, כך שהוא אינו צריך לפעול בעצמו, והיציבה יכולה להישאר מאוזנת ונכונה, ובכך נמנעת התדרדרותה של הבעיה האמורה והתפתחותן של בעיות נוספות.

מדרסים בהתאמה אישית

כל אחד זקוק להתאמה אישית של נעליים ומדרסים, בהתאם למבנה כף הרגל ולאופי הפעילות שהוא נוהג לעשות. ספורטאים וחיילים, לדוגמא, זקוקים למדרסים בולמי זעזועים, ואילו מי שסובל מהאלוקס ולגוס (עצם בולטת במיוחד בצידה הפנימי של כף הרגל) זקוק לנעליים רחבות ומדרסים שירימו על החלק הקדמי של כף הרגל.

אין צורך לרוץ להתאים מדרסים לכל אחד, אך מומלץ למי שסובל מאיזשהו כאב בכף הרגל ללכת להיבדק אצל אורתופד, להקפיד על נעילת נעליים איכותיות וטובות, המעניקות תמיכה טובה לכף הרגל, וכן לגשת למכון המתמחה בהתאמת מדרסים, כדי להתאים לו את המדרסים המדויקים שיפתרו אותו מהבעיה.

סדרת המדרסים של Fit Step Pro מיוצרים בטכנולוגיה פרי פיתוח של עשרות שנות ידע וניסיון.

המדרסים של Fit Step Pro הינם מדרסים בהתאמה אישית ופותחו על מנת לפתור מגוון רחב של בעיות אורתופדית שבאות לידי ביטוי בכאבים בכפות הרגליים, הברכיים, עמוד השידרה, השכמות ואגן הירכיים.

כמו כן מדרסים יכולים לתת מענה לרגל סוכרתית, דורבן, שין ספליט, דליות ברגליים, מטטרסלגיה (כאבים בעצמות המסרק), וכן למבנים מיוחדים בכף הרגל כגון: הלוקס-ולגוס (עצם בולטת ליד האגודל), פלטפוס, הולפוס (קשת גבוהה), ועוד.

למדרסים תוצרת Fit Step Pro יכולת גבוהה במניעת שברי מאמץ ופציעות ספורט (לחיילים, ספורטאים ואפילו לחובבי הספורט והאירובי) בזכות אחיזת כף הרגל במנח הנכון והטבעי שלה תוך מתן תמיכה באיזורים הנדרשים. בנוסף, המדרסים עשויים לקצר את משך זמן ההחלמה והחזרה המלאה לפעילות במטופלים לאחר שברי מאמץ או חבלה.

המדרסים אותם מציעה Fit Step Pro הינם מותאמים ולפי מידה אישית, יציקת גבס, מידת מחשב, בדיקה ידנית אישית ואבחון תנועה ויציבה על ידי מומחי הרשת.

כל מדרס בסדרה הינו בעל מאפיינים שונים ועשוי מחומרים שונים כדי לאפשר מתן מענה לצרכים הספציפיים של המשתמש: כף רגל שטוחה – פלטפוס, כף רגל עם קשת גבוהה, דלקות ברצועת העקב, דלקות בכריות האצבעות, עצמות בולטות בכף הרגל.

מדרס המוכנס לנעליים משנה את עומס משקל הגוף על כפות הרגליים על ידי תמיכה ברקמות רכות, שינוי היציבה, בלימת זעזועים, הפחתת כאב ושיפור הנוחות. קיימות מספר שיטות לאיסוף נתונים במטרה להכין מדרסים המותאמים ללקוח.

מהן בדיקות להתאמת המדרס בצורה מקצועית?

שיטת המחשב

בשיטה זו יש הנבדק דורך בעמידה על משטח עם חיישנים (סנסורים) על מנת לקבל תמונה דו-ממדית של דריכה במצב סטטי.

לאחר מכן ניתן לספק מדרסי מדף מוכנים מראש על פי תוצאות התפלגות עומס הדריכה והתמונה הדו-ממדית שהתקבלה, או לחלופין להכין מדרס חדש אשר מותאם לכף הרגל בצורה מדויקת יותר.

בדיקת מדרסים – שיטת המדף

מדרס בשיטה זו מוכן מראש ונעשה לפי תבנית מוכנה של מידות נעליים. למדרס מסוג זה מאפיינים כגון בלימת זעזועים ותמיכה לקשת כף הרגל, דבר שנחוץ לפעילויות מסוימות.

החיסרון במוצר זה הוא ההכנה מראש על פי תבנית כללית ולא לפי תבנית של כף רגל ספציפית, לכן לעתים הוא לא מתאים למבנה רגל אישי ששונה מהתכנון המקורי של המדרס, ולא מספק לו תמיכה.

בדיקת מדרסים – שיטות ההטבעה בקופסת ספוג

העתקת תבנית הרגליים נעשית באמצעות הטבעתן בתוך קופסת ספוג לצורך קבלת תמונה תלת ממדית מדויקת יחסית של כף הרגל. הספוג שבקופסה הוא חומר שמקבל את צורת הרגל רק אם הרגל מוכנסת בלחץ.

קיימות מספר גישות לשימוש בקופסת ההטבעה. ב Fit Step Pro מעבדים את הגבס במעבדות אבחון ייחודיות במרכז המו"פ לקביעת תנוחה ויציבה אופטימלית. ישנם סוגי מדרסים בהם נדרשת עבודה מדויקת של מכונת תפירה על מנת לייצר את התפרים בצורה המושלמת לנעל שתתאים למדרס.

בדיקת מדרסים – שיטת E.F.S

בשיטה זו משתמשים בתחבושות גבס והרגל מוחזקת ללא עומס לצורך המדידה, אולם לא מתבצעת העתקת הרגל כפי שהיא. בשיטה זו מעוצב הגבס על הרגל למצב האידאלי-אופטימלי הנכון לרגל.

התוצאה המתקבלת היא שבכל דריכה (בזמן עמידה, הליכה, ריצה וגם נחיתה מניתור) הרגליים תמיד ידרכו בצורה האופטימלית. המדרס תומך את כף הרגל לכל אורכה והוא בעל שוליים גבוהים שגורמים לחביקה טובה יותר של הרגל ומניעת "קריסתה" לצדדים (ובכך גם הקטנת הבלאי של הנעליים).

הבעיה בשיטה זו היא שלא מתקבל גוף גבס קשיח הניתן לעיבוד מדוייק כמו בהטבעת גבס. גם שיטה זו מיושמת במכוני Fit Step Pro.

בדיקת מדרסים – השיטה האמריקאית

לפי גישה זו האדם שלוקח את המידות אינו האדם שמייצר את המדרסים, אלא הם מיוצרים לרוב במעבדה שעשויה להיות מרוחקת יחסית. מדרסים שמיוצרים בשיטה זו נקראים גם "מדרסים פונקציונליים".

בשיטה זו, העתקת הרגל נעשית כשהרגליים ללא עומס ובמצב נייטרלי, באמצעות חבישה בתחבושות גבס. התוצר הסופי הוא מדרס קשיח, שמתייחס לעקב ולקשת האורכית של כף הרגל בלבד, כשבחלק הקדמי יש ריפוד ישר.

זהו מדרס הנמצא מתחת לכף הרגל בלבד, ולא מסביב לה. ההסבר לכך הוא שהפילוסופיה האמריקנית מתייחסת לכל מצב של אי נוחות בכפות הרגליים, כאפשרי לטיפול בדרך של שינוי הדריכה בחלק האחורי של כף הרגל. במדרסים אלה אין ריפוד הולם, דבר בעל חשיבות כשמדובר בסוכרת, במחלות מפרקים ובפעילות ספורטיבית.

האם מדרסים מתאימים לטניס?

התמורות האדירות שחלו ביכולות הגופניות של השחקנים בשנים האחרונות, מאפשרות להם כיסוי מרבי של המגרש והגעה לכל כדור. במהלך האימונים והמשחקים, על  השחקנים להיות מסוגלים לבצע כמות רבה של תנועות דינמיות שכוללות: האצה, בלימה, תנועה זריזה לכמה כיוונים וקפיצות, וכל זה בסביבה בה השחקן נאלץ בעיקר להגיב ופחות ליזום.

מדרס מתאים תורם ליכולת המפרק וכף הרגל לעמוד בעומסים העצומים הנגרמים על ידי הזינוקים ונחיתות, להתאים לסגנון המשחק הייחודי של השחקן ולליקויים הייחודיים בכף רגלו, ולהפחית מצבים לפיהם העומס המצטבר עלול להוביל לפציעה ונזק.

מדרסים מסייעים לייצב ולמנוע החלקה של כף הרגל בנעל, תורמים לספיגת זעזועים בנחיתה וליכולת הדחיפה בזינוק. השימוש במדרסים אלה לאורך זמן מהווה חלק בשמירה על יציבות הברכיים, מונע את רעידתן ואינו מאפשר בריחת הברך מקו האמצע. בנוסף תרומה לשחקן הטניס במניעת שברי מאמץ.

יתרונות המדרסים לתחום הטניס

 • תרומה משמעותית ליציבה נכונה
 • תמיכה בשינויי כיוון בעת ריצה
 • מניעת החלקה וגלישה של כף הרגל בנעל
 • מניעת שברי מאמץ
 • שמירה על יציבות הברכיים
 • תמיכה בעצירות פתאומיות

האם מדרסים מתאימים לכדורגל?

כדורגל משלב בין פעילות אנאירובית כמו ניתור וספרינט לבין פעילות אירובית (ריצה, הליכה). בכ-70% מזמן המשחק מפעיל הכדורגלן מנגנונים פיזיולוגיים אנאירוביים. ב-30% הנותרים המנגנונים הפיזיולוגיים הם אירוביים.

שחקן מקצועי גומא בממוצע במשחק 11-9 קילומטרים, שלושה קילומטרים בהליכה, חמישה קילומטרים במהירות איטית, 1.7 קילומטרים במהירות בינונית, 0.9 קילומטרים במהירות גבוהה, 0.7 קילומטרים בספרינט ו-0.7 קילומטרים בריצה אחורנית. שחקני מרכז שדה וחלוצים רצים 11-10 קילומטרים, בלמים רצים כ-9.5 קילומטרים ושוער רץ כארבעה קילומטרים.

שחקני כדורגל נדרשים לכוח ויציבות גבוהה במיוחד בפלג הגוף התחתון. לשם כך, חיוני המפגש של כף הרגל בקרקע, בין אם על מגרשים קשים או רכים, יאפשר להם לשמור על האיזון. היציבות והיציבה משמעותיים במיוחד גם במצבים שונים של המשחק: בעת עמידה מול שחקני היריב, בשינוי כיוון מהירים ועצירות פתאומיות, ובזמן הבעיטה – השחקן חייב להיות מסוגל לנעול את כף הרגל ביציבותו על הקרקע כדי להניף את הרגל השנייה בצורה מדויקת.

מדרסים מותאמים אישית מייצבים את כף הרגל בתנוחה הנדרשת ומונעים את החלקתה. המדרסים תורמים ליכולת הפעלת כוח מתפרץ וליציבות השחקן לאורך המשחק. השימוש במדרסים אף מונע שברי מאמץ ונקעים. הם מותאמים לכף רגל ספציפית וניתנים לשימוש במגרשים רכים וקשים. שילוב מדרסים יכול לבוא גם טיפול במרפאת כאב על מנת לשפר את איכות החיים ולטפל בכאבים כרונים של הספורט השוחק יחד עם התאמת המדרסים.

הבחירה במדרסים מותאמים אישית מבטיחה:

 • תרומה ליציבות השחקן על פני מגרשים שונים
 • תמיכה בנעילת כף הרגל ויציבתה בעת הבעיטה
 • סיוע בכוח מתפרץ לזינוקים מהירים
 • תמיכה בשינוי כיוון ועצירות פתאומיות
 • מניעת נקעים ושברי מאמץ
 • מניעת גלישה של כף הרגל בנעל

מדרס כדורגל כריסטוף מצלדר

כריסטוף מצלדר, בלם העבר של ריאל מדריד, דורטמונד ונבחרת גרמניה, וכיום חלק מבעלי חברה למדרסים, חתם על שותפות עם המרכז האורטופדי לבריאות כף הרגל FIT STEP PR

השותפות כוללת ייצור ושווק מדרס חדש הנושא את שמו של מצלדר, אשר הושק בגרמניה, ספרד וישראל.

מאחורי מצלדר קריירה בינלאומית מפוארת לצד פציעות קשות, שקירבו אותו לתחום לאחר פרישתו. בשיאו, מצלדר היה בלם הנבחרת הגרמנית, שהעפילה לגמר הגביע העולמי 2002 וסיימה שלישית בטורניר הגביע העולמי 2006.

FIT STEP PRO קיבלה בלעדיות על המוצר בישראל, ובין הכדורגלנים שהגיעו מאז ההסכם עם מצלדר, כדי לקבל מדרסים חדשים:

איתי שכטר המשחק בנאנט הצרפתית, משה אבוטבול המשחק בשורות מחזיקת גביע המדינה הפועל קרית שמונה, ברק לוי, שוער מכבי תל אביב, גל שיש מולן לוזק האוקראינית, שחקני הפועל באר שבע ועוד.

פאבריס פנקרט שחקן נאנט הצרפתית, ניוקאסל ופ.ס.ז' בחר במדרסים הטובים ביותר בעולם.

מדרסים לסקי בהתאמה אישית

אחת הסיבות הנפוצות לפציעות סקי הן נעלי הסקי שלא מותאמות לרגל ומקבעות את הקרסוליים. במצב כזה גולשי סקי צריכים לכופף את הברכיים שלהם במהלך כל הגלישה, מה שיוצר עליהן עומס רב. ביצוע פנייה במהלך הגלישה מפעיל עומס עצום על כפות הרגליים והקרסוליים תוך כדי כיפוף של רגל אחת כלפי השנייה.

מדרסים בהתאמה אישית, מסייעים במניעת פציעות על ידי תמיכה בכף הרגל לשמירה על יציבות הקרסול והברך. התמיכה, הנוחות והחום שהמדרסים מספקים מובילים לשיפור ביצועי הגלישה. גלישת סקי שונה מפעילויות ספורט אחרות הן מבחינת המשטח והן מבחינת הדרישות הפיזיות. לכן המדרסים צריכים להיות מותאמים לפעילות ולא מומלץ להשתמש במדרסים שהותאמו לפעילות אחרת.

לקראת חופשת הסקי יש לדאוג למדרסים מתאימים ולא רק לציוד מקצועי וביגוד חם בכדי ליהנות מהספורט שחיכינו לו כל השנה. הדבר האחרון שנרצה הוא להרוס את החופשה בגלל פציעה או נזק שנגרם לנו בגלישה ולבלות את המשך חופשת הסקי במלון. אז כשאתם מתכוננים לחופשת הסקי שלכם, אל תשכחו לארוז את המדרסים המותאמים אישית לכם לחופשה בטוחה ומהנה יותר.

מדרסים לרכיבה על אופניים

רוכבי אופניים אמנם לא ניצבים על רגליהם בעת רכיבה, אך למרות זאת לכף הרגל חשיבות רבה. התחממות, הרדמות וצריבה של כף הרגל בתוך הנעל פוגעים בהישגים, וכן יציבות כף הרגל על הפדל חיונית לניצול יעיל של הכוח בעת הרכיבה.

מדרסים מותאמים לכף רגל ספציפית ולצרכיו של רוכב האופניים, מונעים את תזוזת כף הרגל ומאפשרים לרוכב להפעיל את מלוא הכוח בעת הנגיעה הראשונית ובמהלך כל הרכיבה. המדרס תורם לתנועה ישרה, חלקה ולא סיבובית. העומס על המפרקים ירך, ברך, קרסול וכף רגל, פוחת משמעותית. המדרס מונע הרדמות של כף הרגל הנובעת מעומס יתר בנקודת לחץ וכן את התחממות ותחושת הצריבה האופיינית, כך שהמדרסים תורמים לרכיבה, משפרים ביצועים ומגבירים את ההנאה מהרכיבה.

השימוש במדרסים עוזר בתחומים הבאים:

 • הפחתת כאבי ברכיים ושמירה על יציבותן
 • תרומה משמעותית בהפעלת כוח יעיל על הפדל
 • מניעת התחממות, הרדמות וצריבה של כף הרגל
 • תמיכה בתנועה ישרה

 

?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם  תמיד זמינים בוואסאפ
  מלאו פרטים ונחזור בהקדם   ?יש שאלות

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ