שאלות ותשובות

מעניינים לדעת עוד על המדרסים שלנו?

פה תמצאו תשובות לכל השאלות!

סוגי מדרסים

מהם מדרסים דינמיים?

עשויים מפולימרים דינמיים בשיטת שכבות ייחודית לכל פעילות וענף ספורט ספציפי.

מהם מדרסי קרבון ?

מדרסים שבסיסם עשוי מסיבי קרבון (פחמן) והם מעולים לטיפול בתופעות של קריסת יתר, פלאטפוס, דרבנים ועוד.

מהם מדרסי ספורט ?

עשויים לרוב מגומי אלסטי או חומר גמיש אחר, מצוידים בבולמי זעזועים כפולים ומערכות ספיגת זיעה. מיועדים לשימוש בעת פעילות גופנית.

מהם מדרסי שעם ?

משמשים בעיקר חולי סוכרת, שמטעמים רפואיים אסור להם לדרוך על חומרים סינתטיים או פלסטיים ונחשבים לסופגי זיעה יעילים.

מהם מדרס ביו מכני ?

בסיסו קשיח או חצי קשיח, עשוי מפלסטיק או מאלומיניום, גרפיט - בשילוב עם שעם, ובדרך כלל עם ציפוי עליון של עור.

מהם מדרסי סיליקון ?

עשויים מסיליקון ולכן אינם נבנים לפי תבנית ספציפית של כף הרגל אלא מוכנסים לנעל בתור יחידה אחת. החומר סופג זעזועים ונמצא בדחיסות זהה כמעט בכל שטח המדרס.

מהם מדרסי גובה ?

מכונים גם "רפידות גובה". המדרס עשוי מגומי, מדרסי גובה הם בעלי חלק מעובה המוכנסים לתוך הנעל, לשם נוחות ובמטרה להעלות את גובהה של רגל אחת או שתיהן למטרות רפואיות או קוסמטיות. הם משמשים לעתים כטיפול במקרים של הבדלי אורך בין הרגליים אשר מובילים לעתים קרובות לכאבים בברך, באגן ובגב, וכן על מנת להפחית את העומס על גיד אכילס.

מאפייני מדרסים

תכונות של מדרסים יעילים הן?

דינמיות ותנועתיות מדוייקת בזמן פעילות ספורט באמצעות מדרסים דינמיים. בלימת זעזועים טובה (במקרה של שימוש בחומרים בולמי זעזועים במדרס), דבר המסייע בריצה על משטחים קשים, במקרים של פלטפוס (רגל שטוחה), ובמקרים של קשת ארכית גבוהה מדי - שם העומסים מחולקים למשטח קטן יותר. ייצוב כף הרגל. שיפור מחזור הדם בכף הרגל – תמיכה בכף הרגל ללא לחיצה עליה, מאפשרת לדם לעבור בחופשיות בכלי הדם בחלק הקדמי של כף הרגל. מניעת היווצרות שלפוחיות ויבלות בכפות הרגליים. הפחתת נקעים וזרוז החלמה מהם. מדרסים יעילים רכים עוזרים במניעת היווצרות פצעים וכיבים בכפות הרגליים אצל חולי סוכרת או מחלות מפרקים. החומרים בהם משתמשים בייצור מדרסים יעילים הם חומרים שתומכים, בולמים זעזועים וגם מרפדים לפי הצורך. במדרסים לספורטאים משולבים חומרים דינמיים המשמרים את האנרגיה להמשכיות ההליכה ו/או הריצה. נדרשים ידע וניסיון של האורטופד המתאם את המדרסים

הכנת מדרסים

הכנת מדרסים

מדרס המוכנס לנעליים משנה את עומס משקל הגוף על כפות הרגליים על ידי תמיכה ברקמות רכות, שינוי היציבה, בלימת זעזועים, הפחתת כאב ושיפור הנוחות. קיימות מספר שיטות לאיסוף נתונים במטרה להכין מדרסים המותאמים ללקוח

שיטת המחשב

בשיטה זו יש הנבדק דורך בעמידה על משטח עם חיישנים (סנסורים) על מנת לקבל תמונה דו-ממדית של דריכה במצב סטטי. לאחר מכן ניתן לספק מדרסי מדף מוכנים מראש על פי תוצאות התפלגות עומס הדריכה והתמונה הדו-ממדית שהתקבלה, או לחלופין להכין מדרס חדש אשר מותאם לכף הרגל בצורה מדויקת יותר.

שיטת המדף

מדרס בשיטה זו מוכן מראש ונעשה לפי תבנית מוכנה של מידות נעליים. למדרס מסוג זה מאפיינים כגון בלימת זעזועים ותמיכה לקשת כף הרגל, דבר שנחוץ לפעילויות מסוימות. החיסרון במוצר זה הוא ההכנה מראש על פי תבנית כללית ולא לפי תבנית של כף רגל ספציפית, לכן לעתים הוא לא מתאים למבנה רגל אישי ששונה מהתכנון המקורי של המדרס, ולא מספק לו תמיכה.

שיטות ההטבעה בקופסת ספוג

העתקת תבנית הרגליים נעשית באמצעות הטבעתן בתוך קופסת ספוג לצורך קבלת תמונה תלת ממדית מדויקת יחסית של כף הרגל. הספוג שבקופסה הוא חומר שמקבל את צורת הרגל רק אם הרגל מוכנסת בלחץ. קיימות מספר גישות לשימוש בקופסת ההטבעה. ב Fit Step Pro מעבדים את הגבס במעבדות אבחון ייחודיות במרכז המו"פ לקביעת תנוחה ויציבה אופטימלית. ישנם סוגי מדרסים בהם נדרשת עבודה מדויקת של מכונת תפירה על מנת לייצר את התפרים בצורה המושלמת לנעל שתתאים למדרס.

שיטת E.F.S

בשיטה זו משתמשים בתחבושות גבס והרגל מוחזקת ללא עומס לצורך המדידה, אולם לא מתבצעת העתקת הרגל כפי שהיא. בשיטה זו מעוצב הגבס על הרגל למצב האידאלי-אופטימלי הנכון לרגל. התוצאה המתקבלת היא שבכל דריכה (בזמן עמידה, הליכה, ריצה וגם נחיתה מניתור) הרגליים תמיד ידרכו בצורה האופטימלית. המדרס תומך את כף הרגל לכל אורכה והוא בעל שוליים גבוהים שגורמים לחביקה טובה יותר של הרגל ומניעת "קריסתה" לצדדים (ובכך גם הקטנת הבלאי של הנעליים). הבעיה בשיטה זו היא שלא מתקבל גוף גבס קשיח הניתן לעיבוד מדוייק כמו בהטבעת גבס. גם שיטה זו מיושמת במכוני Fit Step Pro.

השיטה האמריקנית

לפי גישה זו האדם שלוקח את המידות אינו האדם שמייצר את המדרסים, אלא הם מיוצרים לרוב במעבדה שעשויה להיות מרוחקת יחסית. מדרסים שמיוצרים בשיטה זו נקראים גם "מדרסים פונקציונליים". בשיטה זו, העתקת הרגל נעשית כשהרגליים ללא עומס ובמצב נייטרלי, באמצעות חבישה בתחבושות גבס. התוצר הסופי הוא מדרס קשיח, שמתייחס לעקב ולקשת האורכית של כף הרגל בלבד, כשבחלק הקדמי יש ריפוד ישר. זהו מדרס הנמצא מתחת לכף הרגל בלבד, ולא מסביב לה. ההסבר לכך הוא שהפילוסופיה האמריקנית מתייחסת לכל מצב של אי נוחות בכפות הרגליים, כאפשרי לטיפול בדרך של שינוי הדריכה בחלק האחורי של כף הרגל. במדרסים אלה אין ריפוד הולם, דבר בעל חשיבות כשמדובר בסוכרת, במחלות מפרקים ובפעילות ספורטיבית.

אבחון ובדיקות

אבחון ובדיקות

חברת Fit Step Pro מקיימת מזה שנים רבות מרכז מחקר ופיתוח מקצועי. באמצעות מחקר אמפירי וביולוגי ליצירת המדרסים הטובים ביותר בישראל. המדרסים מיוצרים מחומרים פולימריים המתקדמים בעולם מתוצרת גרמניה ומצטיינים בשילוב עוצמות חוזק לבלימת זעזועים לפי מוקדי היציבה הנדרשים ללקוח. לחברה מגוון רחב של מדרסים המתאים לקהלי יעד שונים, החל ממדרסים לשיפור יציבה לגיל הרך, מדרסים מקצועיים לענפי הספורט השונים, מדרסים ייעודיים לחיילים המשרתים בצבא ומדרסים המתאימים לבעיות הקשורות להליכה וליציבה כגון, דורבן עקב. החברה מצטיינת במיוחד בייצור קו מדרסים ייעודי לענפי הספורט השונים, ריצה, קפיצה הליכה ורכיבה וכן מדרסים יעודיים לילדים, לחיילים ולנעלי עקב.

אבחון תנועה ויציבה

תהליך האבחון הינו מקיף ויסודי, לקבלת יציבה מיטבית בזמן ריצה, הליכה ו/או עמידה ממושכת, תוכנות יעודיות מיוחדות ומכשירי מדידה שפותחו על ידי החברה. מתחילים במילוי טופס אבחון פרו, נלקחים נתונים של הלקוח, היסטוריה אורטופדית, פעילות גופנית נוכחית, טיפולים נוכחיים וכו'. לאחר מכן עוברים לבדיקה ממוחשבת של היציבה – בה אנו בודקים את חלוקת העומסים והמנח של כפות הרגליים, מאתרים ומסמנים נקודות לחץ ונקודות בעייתיות בכף הרגל כגון דורבן, פלנטר, מטטרסלגיה, הלוס ולגוס וכו'. בהמשך מתבצת בדיקת יציבה באמצעות מערכת לייזר משוכללת – ניתוח פורנציה, סופירנציה, הפרשי גבהים, מנח לא נכון של הכתפיים, קריסה לאחר מכן בדיקה דינמית בזמן ריצה/הליכה – הלקוח הולך (ולאחר רץ) על גבי הליכון, כאשר הפעילות מצולמת על ידי טכנאי האורטופדיה ולאחר מנותחת מכניקת התנועה בצורה ממוחשבת ממוחשב, בדיקת אופן נחיתת הרגליים על גבי המשטח ונבדקת מערכת העומסים

על כף הרגל בזמן הפעילות.

בסיום אבחון התנועה מתבצעת הערכה כללית לגבי התאמת המדרס ללקוח על פי כל הפרמטרים שנבחנו בתהליך כולו ונרשמות ההמלצות לבניית המדרסים במחלקת הייצור של החברה.

מגוון עצום

לחברת Fit Step Pro מגוון עצום של מדרסים המתאימים לכל קהלי היעד ולמגוון עצום של צרכים.אנחנו בטוחים שנמצא את המדרס המושלם עבורכם.

תמיד זמינים בוואסאפ
מלאו פרטים ונחזור בהקדם
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ