החשיבות שבבחירת נעל ספורט לבריאות הרגל

שתף כתבה:

הקשר בין ספורט לבריאות כבר מוכח וידוע, אולם האם ידעתם כי ישנו קשר מובהק בין בריאות הרגליים לבין נעלי הספורט שאתם בוחרים? מהו אותו קשר? לפניכם כל הפרטים.

בשנים האחרונות מספר האנשים העוסקים בספורט גדל במידה ניכרת. ולמרות שספורט חשוב לבריאות הגוף, ישנם סוגי ספורט אינטנסיביים אשר עלולים לגרום לפציעות או פגיעות על רקע אורתופדי ולכן קיימת חשיבות רבה לנעלי הספורט אותן בוחרים. כדי שתוכלו לקיים פעילות גופנית באופן שגרתי ולהימנע מסיכונים מיותרים, הנה כמה משתנים שעל פיהם מומלץ כי תבחרו את נעלי הספורט הבאות שלכם.

שילוב טכנולוגיות מתקדמות

לא רק בתחום המחשוב כי אם גם בענף נעלי הספורט היצרניות משלבות טכנולוגיות מתקדמות אשר הופכות את השימוש לאופטימלי, כמו בנעלי אדידס למשל אשר בדגמים רבים שלהן הסוליה כוללת טכנולוגיה בלעדית ומשלבת חומר מהפכני אשר עוטף ברכות את הרגל, בולם זעזועים, מעניק תמיכה לכף הרגל ומייצב אותה כאשר היא נמצאת בתנועה.

להתרשמות ורכישת נעלי אדידס איכותיות לחצו כאן.

בלימת זעזועים

גם בלימת זעזועים מהווה תנאי חשוב לבחירת נעל ספורט, כאשר קיימת חשיבות רבה להתאמה בין סוג הנעל לבין הפעילות הגופנית אותה מבצעים. בעזרת בלימת זעזועים אפשר להבטיח כי הנחיתה שלכם תמיד תהיה רכה ונעימה במיוחד כאשר הפעילות שלכם מאוד אינטנסיבית. עם זאת, כאשר סוג הספורט שלכם הוא הליכה, הרי שאין צורך בבלימת זעזועים חזקה, היות ולא מופעל עומס רב מדי על הרגל ולכן נעל מעור רך וגמיש תהיה מספיקה.

גם נעליים צריכות לנשום

נעליים לא טובות עלולות לגרום לנזקים זאת ידוע לכל, במיוחד כאשר הנעל אינה מתאימה לסוג הספורט. לכן החברות היצרניות החלו עושות שינויים רבים בתחום כאשר אחד מהן הוא שימוש בחומרים יותר נושמים. נעל אשר אינה נושמת עלולה להוביל להזעה מרובה בכף הרגל ומשם לרגישות לפטריות, בקטריות ואף לריח רע. בעזרת הנעליים הנכונות ניתן להימנע מכאלו מקרים ולשמור על בריאות והיגיינת כף הרגל במיטבה.

התאמה מלאה לכף הרגל

דבר נוסף אותו יש לקחת בחשבון הוא שהנעל צריכה להתאים עד כמה שניתן למבנה כף הרגל, או לכל הפחות לחלקה התחתון. נעל לא נכונה או לא מתאימה למבנה כף הרגל יכולה לגרום לנזקים שונים ומגוונים ולכן יש לשים על כך דגש רב. לרוב נעליים איכותיות מעוצבות בהתאמה לקשת האורכית של הרגל ומידת גמישותה.

לסיכום, רבים אשר נוטים לחשוב כי מחיר גבוה הוא מדד לאיכות אולם לא תמיד כך הם פני הדברים. מלבד היותן יוקרתיות, על הנעליים להתאים לאופייה של הפעילות ובכך לתת מענה לצרכים השונים.

החשיבות שבבחירת נעל ספורט לבריאות הרגל
Rate this post

מאמרים מומלצים

img

מדרסים אורטופדיים לשמירה על הבריאות ולמניעת כאבים

מדרסים אורטופדיים ליצירת איכות חיים טובה יותר אין זה משנה מהו הגובה שלנו או מהו המשקל שלנו, תמיד יהיה חלק אחד בגופנו שהוא התומך בכל הגוף כולו. מהו החלק הזה, או ליתר דיוק...

img

החשיבות של מדרסים לספורטאים – לעשות ספורט בלי לפגוע בגוף

ספורטאים רבים ברחבי העולם סובלים מבעיות יציבה כאלו או אחרות, מדובר בבעיות אשר יכולות לגרום לפציעות מורכבות, כאבי גב, בעיות כרוניות ואפילו מחלות פנימיות. על מנת למנוע את...

img

מדרסים אורטופדיים לספורטאים

מדרסים אורטופדיים לספורטאים – לשחק ברמה הגבוהה ביותר ולא להפצעתוכן עניינים1 מדרסים אורטופדיים לספורטאים – לשחק ברמה הגבוהה ביותר ולא להפצע2 כיצד מועילים מדרסים...
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

כל הזכויות שמורות  © 2018

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ