מדרסים – מרחיקים את הכאבים מכפות הרגליים

שתף כתבה:

מדרסים לנשים

מדרסים – פתרון הקסם לכאבים

בזמן עמידה, הליכה או ריצה אנחנו מייצבים את גופינו באמצעות הרגליים כשכפות הרגליים נושאות בכל משקל הגוף שלנו. הלחץ הגדול המופעל על הרגליים מביא איתו פעמים רבות בעיות שונות הדורשות התייחסות וטיפול. מדרסים מהווים את אחת משיטות הטיפול הנפוצות ביותר לבעיות שונות בכפות הרגליים כשתפקידם העיקרי הוא לייצב את כף הרגל ולשמור על בריאותה.

למה יכולים לגרום הלחצים בכף הרגל?

הלחצים שכפות רגלינו חוות מידי יום, חושפים אותן לתופעות ובעיות שונות, ביניהן: דלקות, שברים, נקעים, קרעים, התעבות והתקשות גידים והצטברויות של מלחים. רוב האנשים אינם מייחסים חשיבות לכובד הנטל שיש על כפות הרגליים, אינם מודעים לבעיות הרבות שיכולות להיווצר כתוצאה מנטל ועומס אלו ומתעלמים מהצורך לשמור עליהן. שמירה רצופה על בריאות כפות הרגליים תבטיח בריאות של מערכות גוף נלוות, למשל הגב שתדיר נפגע כהקרנה מבעיות בכפות הרגליים, ותמנע סבל רב בעתיד וכמובן ביקור יזום במרפאת כאב.

בעיות בכף הרגל המצריכות מדרסים

בנוסף לעומסים הגדולים שנושאות כפות הרגליים באופן תדיר ישנם גם פגמים מולדים המגבירים את הבעיות בכף הרגל ביציבה ובהליכה ומביאים יחד לכאבים שבמקרים חריפים יכולים להיות מאוד חזקים. כף רגל שטוחה, הידועה בשם פלטפוס,היא כף רגל החסרה את הקשת הטבעית או שהקשת קיימת בה באופן חלקי.

ההשפעות של תופעה זו היא במוגבלות בבלימת הזעזועים של הרגל ובהנעה של הגוף. תפקידה של כף הרגל כבולם זעזועים הוא חשוב ביותר ופגיעה ביכולת זו תשפיע משמעותית על שאר אברי הגוף ובמיוחד על עמוד השדרה.

ישנן אפשרויות שונות לטיפול בתופעת הפלטפוס כשאמצעי העזר החשוב ביותר למקרה זה הוא מדרסים.

תופעה נוספת נקראת בוהן קלובה המאופיינת בנטייתה של הבוהן אל עבר אצבעות כף הרגל האחרות ובליטה של העצם בבסיס הבוהן.

גם כאן טכניקות שונות יטפלו בבעיה ובמקרים מסוימים כדאי לשקול שימוש במדרסים. דורבן היא תופעה המאופיינת בפגיעה ברקמת החיבור שתומכת בכף הרגל, ובהופעתו של חוד גרמי בעקב. אופן הטיפול יקבע לפי הגורם לדורבן כשבחלק מהמקרים נעשה שימוש במדרסים.

דלקות, כגון דלקת גיד אכילס ודלקת בעצב ע"ש מורטון, גם הן מטופלות במקרים מסוימים על ידי המדרסים.

פיט סטפ פרו, המרכז האורטופדי לבריאות כף הרגל המוביל בישראל, מתמחה בייצור והתאמה של מדרסים. לכל אחת מן התופעות שהוזכרו כאן יכולה להגיע הקלה בזכות מדרס המותאם באופן אישי לכף הרגל על ידי האורטופדים המומחים שבסניפינו.

מדרסים – מרחיקים את הכאבים מכפות הרגליים
Rate this post

מאמרים מומלצים

img

מדרסים אורטופדיים לשמירה על הבריאות ולמניעת כאבים

מדרסים אורטופדיים ליצירת איכות חיים טובה יותר אין זה משנה מהו הגובה שלנו או מהו המשקל שלנו, תמיד יהיה חלק אחד בגופנו שהוא התומך בכל הגוף כולו. מהו החלק הזה, או ליתר דיוק...

img

החשיבות של מדרסים לספורטאים – לעשות ספורט בלי לפגוע בגוף

ספורטאים רבים ברחבי העולם סובלים מבעיות יציבה כאלו או אחרות, מדובר בבעיות אשר יכולות לגרום לפציעות מורכבות, כאבי גב, בעיות כרוניות ואפילו מחלות פנימיות. על מנת למנוע את...

img

מדרסים אורטופדיים לספורטאים

מדרסים אורטופדיים לספורטאים – לשחק ברמה הגבוהה ביותר ולא להפצעתוכן עניינים1 מדרסים אורטופדיים לספורטאים – לשחק ברמה הגבוהה ביותר ולא להפצע2 כיצד מועילים מדרסים...
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

כל הזכויות שמורות  © 2018

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ