להיות ספורטאי ולשמור על הבריאות

שתף כתבה:

ספורטאים בתמונה משותפת

עיסוק בספורט באופן קבוע עלול לגרום לפציעות שונות, בעיקר בפלג הגוף התחתון, הנושא את משקל הגוף כולו. מדרסים לספורטאים יכולים לשמש הן כטיפול מונע והן כחלק ממערכת השיקום שלאחר הפציעה.

מחקרים שונים הראו כי ביצועיהם הספורטיביים של ספורטאים המשתמשים בדרך קבע במדרסים מותאמים אישית משתפרים, והם מדווחים על הקלה בכאבים הנובעים ממאמץ.

מומחי פיט סטפ פרו (Fit Step Pro), רשת האורטופדיה המובילה בישראל, המתמחה במדרסים לספורטאים, מספרים על יתרונותיהם של המדרסים הספורטיביים.

למה ספורטאים צריכים את זה?

מאמץ גופני מתמשך, בעיקר אם הוא מצטרף ליציבה לא נכונה, עלול לגרום לנזקים גופניים שונים.

מדרסים בהתאמה אישית  מעניקים תמיכה מתאימה לגוף, משפרים את היציבה ומונעים נזק שעשוי להיגרם לברכיים,  לעמוד השדרה, למפרקי הגוף השונים ולכפות הרגליים עצמן.

לספורטאים מקצועיים ישנו ליווי צמוד של צוות רפואי, הכולל, בדרך כלל, גם אורתופד המתמחה בספורט. לכן, דווקא הספורטאים החובבים הם אלה הסובלים יותר מפציעות ספורט, כשחלקם דוחים את הטיפול הרפואי ככל שאפשר. דחיית הטיפול, ובמקביל המשך הפעילות הגופנית עשויים להביא לנזקים בלתי הפיכים.

איך זה עובד?

המדרסים מרימים או מנמיכים נקודות דריכה שונות, ומשנים את היציבה של הדורך. כל שינוי בזווית הדריכה או בלחץ המופעל על הנקודות השונות בכף הרגל משנה את היציבה כולה ועלול לגרום לשינויים משמעותייים ברמת השלד.

הם תורמים לנוחות מירבית בזמן ספורט כגון עיצוב הגוף או על ענף אחר. מדרסים לספורטאים חיוניים בכדי לשמור על בריאות הגוף ובכדי למנוע נזקים בלתי הפיכים לטווח ארוך.

התאמה אישית לספורטאים

כל סוגי המדרסים צריכים להיעשות בהתאמה אישית לכף רגלו של הדורך, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בספורטאים, חובבים או מקצועיים. כאשר מדובר בספורטאים, יש להתאים את המדרס גם לסוג הספורט – מדרסים לספורטאים העוסקים בריצה יהיו שונים ממדרסים לשחקני הטניס, לדוגמא, שכן הלחץ המופעל על הרגל שונה וזוויות הדריכה שונות.

מקצועיות היא שם המשחק

הכנת המדרסים בצורה הנכונה, כך שיבצעו את יעודים בצורה האופטימלית, היא עניין מורכב ועדין שיש להשאירו למקצוענים. מדרס נכון יעזור לכם לשמור על יציבה מאוזנת ונכונה, יקל על כאבים קיימים, יגדיל את בלימת הזעזועים, וימנע פציעות חדשות, בעוד מדרס שאינו מתאים בדיוק לצרכים יגרום לכאבים גדולים יותר או חדשים, ויוסיף נזק לגופכם. אל תתפשרו – מדרסים לספורטאים עושים רק אצל מקצוענים בתחום האורתופדיה!

להיות ספורטאי ולשמור על הבריאות
Rate this post

מאמרים מומלצים

img

מרגישים אי נוחות ברגליים במהלך הליכה, מה צריך לבדוק

החלטתם לעשות הליכה? בהחלט מדובר בהחלטה מבורכת אשר יכולה להטיב אתכם לקראת ההמשך. אך מה קורה כאשר אתם מגלים כי במהלך ההליכה אתם חווים אי נוחות ברגליים? המחשבה הראשונה שלכם...

img

מדרסים, מאיזה גיל מומלץ להתחיל

מי באמת צריך לרכוש מדרסים? זוהי אולי אחת מהשאלות החשובות ביותר שאתם צריכים לשאול את עצמכם. כמובן שבכל פעם תמצאו תשובה שונה, הרי לכל אחד יש את האינטרס שלו לתת לכם את התשובה...

img

סובלים מכאבים בכף הרגל הקדמית? כך תתגברו עליהם!

סובלים מכאבים בכף הרגל הקדמית? כך תתגברו עליהם! כף הרגל היא איבר מיוחד במינו והיא בעצם מה שנושא על עצמו את משקל הגוף לאורך כל היום. ללא קשר לגובה או למשקל – כל המשא הזה נשען...
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ