על יציבה ועל יציבות

שתף כתבה:

יציבה נכונה היא נושא מדובר רבות, בשל חסרונו הגדול בחיים של רובנו.  היעדר יציבה נכונה מוביל לחסור יציבות פיזית, כאבים במקומות שונים בגוף, ובעיות רפואיות כרוניות כמו עקמת, קשיים במערכת הנשימה, כאבי ראש, עייפות תמידית ועוד. מומחי האורתופדיה של מכון פיט סטפ פרו, רשת המרכזים האורתופדים המובילה בישראל, מסבירים על חשיבותה של היציבה הנכונה ועל הדרכים לשפר את היציבה שלנו.

מהי יציבות נכונה

יציבות נכונה היא החזקה נכונה של הגוף, כך שכל איבר נמצא במקומו, בתנוחה הנכונה. לא משנה אם אנחנו שוכבים, יושבים, עומדים, הולכים או רצים, היציבות הנכונה היא המנגנון המוודא שעל כל שריר מופעלת מידת הלחץ הנמוכה ביותר האפשרית.

להימנע מבעיות רפואיות

יציבות הגוף תלויה לחלוטין ביציבה שלו. כאשר ישנה בעיה ביציבה הגוף מאבד את יציבותו ומתחיל להפעיל מנגנוני "פיצוי" כדי לשמור על היציבות. כתוצאה מכך, נוצרים עומסים לא בריאים במקומות מסוימים, ומערכות גוף רבות עלולות להיפגע. מערכת השלד, כמובן, היא אחת מהמערכות הראשונות להיפגע. עקמת , לדוגמא, היא אחת הפגיעות הנפוצות בשל יציבה לא נכונה, יחד עם פריצות דיסק ועוד. בנוסף , ישנן בעיות שונות שללא אבחנה אורתופדית מקצועית לא נדע לעולם שהן קשורות ליציבה הלקויה. בין הבעיות האלה ניתן למנות כאבי ראש כרוניים, עייפות תמידית,ֱ בעיות נשימה ועוד.

חוסר אנרגיה

אחת הבעיות המפתיעות ביותר העשויות להיות קשורות ליציבה לקויה היא חוסר אנרגיה. ההסבר לכך הוא פשוט – כאשר אנו לא מיוצבים כהלכה, האיברים שלנו צריכים להשתמש ביותר אנרגיה כדי לאפשר לגוף לפעול, ולכן אנו מתעייפים יותר מהר.

אז מה עושים?
כדי לשפר יציבות ויציבה ניתן לעשות מספר דברים:

  • ניתן לשפר את היציבה ולחזק את הגוף על ידי התעמלות מותאמת כמו פלדנקרייז לדוגמא.
  • מדרסים אורתופדים מותאמים אישית הם אחד הפתרונות הטובים ביותר לשיפור היציבה, בהתאם לבעיה.
  • חגורת גב היא פתרון עבור אנשים שסובלים מכאבי גב כרוניים ובעיות גב שונות במטרה ליישר את הגב.

התאמת מדרסים במקביל להתעמלות מחזקת ומונעת התדרדרות היא השילוב הטוב ביותר לטיפול בבעית יציבה ויציבות, אך יש להתאים טיפול לכל אחד באופן אישי.

על יציבה ועל יציבות
Rate this post

מאמרים מומלצים

img

מדרסים אורטופדיים לשמירה על הבריאות ולמניעת כאבים

מדרסים אורטופדיים ליצירת איכות חיים טובה יותר אין זה משנה מהו הגובה שלנו או מהו המשקל שלנו, תמיד יהיה חלק אחד בגופנו שהוא התומך בכל הגוף כולו. מהו החלק הזה, או ליתר דיוק...

img

החשיבות של מדרסים לספורטאים – לעשות ספורט בלי לפגוע בגוף

ספורטאים רבים ברחבי העולם סובלים מבעיות יציבה כאלו או אחרות, מדובר בבעיות אשר יכולות לגרום לפציעות מורכבות, כאבי גב, בעיות כרוניות ואפילו מחלות פנימיות. על מנת למנוע את...

img

מדרסים אורטופדיים לספורטאים

מדרסים אורטופדיים לספורטאים – לשחק ברמה הגבוהה ביותר ולא להפצעתוכן עניינים1 מדרסים אורטופדיים לספורטאים – לשחק ברמה הגבוהה ביותר ולא להפצע2 כיצד מועילים מדרסים...
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

כל הזכויות שמורות  © 2018

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ