עקב אכילס: כיצד מטפלים בדורבן בעקב ?

שתף כתבה:

מדרסים לספורטאים

טיפולים חדשניים בבעיות שנגרמות מדורבן בעקב

הסטטיסטיקות מראות שמעל ל-10% מקרב האוכלוסייה תסבול בשלב כלשהו במהלך חייה מכאב המכונה בשפה העממית "דורבן בעקב".

התופעה המכונה בעגה המקצועית "החיתולית הכפית" מתייחסת לכאב הנגרם בעקבות דלקת מקומית, שמופיע לרוב בקרסול, באזור כף הרגל הפנימית (אזור הפלנטרי מדיאלי).

הסברה המקובלת היא שהדלקת מתפתחת, ככל הנראה, בעקבות קרעים מיקרוסקופיים כרוניים באזור זה הנוצרים בשל מגוון גורמים שונים, החל מעודף משקל ונעליים שאינן מתאימות, דרך פלטפוס ועמידה ממושכת, וכלה בפעילות גופנית מאומצת ומוגברת שאיננה מיושמת תחת פיקוח ובאופן הדרגתי.

המערכת החיסונית מצליחה במצבים שגרתיים לרפא את אותם הקרעים המיקרוסקופיים, ואולם, ישנם גם מקרים שקצב הריפוי העצמי של הגוף איננו מצליח לעמוד בקצב פירוק הקולגן ותיקון הקרעים, דבר שעלול להוביל לדורבן בעקב.

גורמי הסיכון לתופעת הדורבן

מרשת האורתופדיה פיט סטפ פרו, הנחשבת למרכז האורתופדי המוביל בישראל לבריאות כף הרגל, מציינים שלעתים קרובות מופיעה בליטה גרמית אצל אנשים הלוקים בדורבן בעקב, בליטה בה ניתן להבחין בצילומי הרנטגן ובעלת דמיון מסוים לקוץ של דורבן, ומכאן שמה של התופעה, וההערכה המקובלת כיום היא שהזיז הגרמי נגרם מהמצב הדלקתי.

מרשת האורתופדיה פיט סטפ פרו מסבירים שגורמי הסיכון לדורבן בעקב כוללים, בין היתר, כפות רגליים בעלות פלטפוס או לחלופין מתאפיינות בקשת גבוהה מדי שאיננה מצליחה לספוג זעזועים בשעת ניתור, ריצה או הליכה, דבר שגורם במרוצת הזמן למיקרו קרעים, וכן נעליים בעלות סוליה דקה מדי, נעלי עקב גבוהות ונעליים שאינן מותאמות לכף הרגל ואו ללא בולמי זעזועים, המובילות לקיצור גיד אכילס ולמתיחה באזור הפלנטרי.

הדרך היעילה למניעת היווצרות הדורבן – ללא טיפולים פולשניים

פיט סטפ פרו מוסיפים ששכיחותו של הדורבן בעקב עולה בסביבות גילאי ה-40 כחלק מתהליכי השחיקה טבעיים המתרחשים בגוף וירידה באחוזי שומן תת עוריים שבגוף.

הטיפול בדורבן הנו לרוב משולב וכולל המלצה למנוחה, פיזיותרפיה, וטיפול תרופתי אנטי דלקתי ונטול סטרואידים. במקרים חריגים של כאבים חזקים יופנה המטופל למתן זריקת סטרואידים לאזור, ובמידה וכשלו כל דרכי הטיפול המקובלות, עשויה להישקל האופציה הניתוחית להסרת הדורבן.

עם זאת, מחקרים מראים שניתן לטפל ואף למנוע את היווצרות הדורבן ללא טיפולים פולשניים, אלא באמצעים פשוטים יותר, בעזרת מדרסים מקצועיים המותאמים לכף הרגל באופן מדויק, ומסייעים להקלה מידית בכאב.

לא זו בלבד שמדרסים איכותיים עשויים מביאים להקלה בכאבים, אלא שבמרוצת הזמן הם מובילים גם להחלמה מלאה ומותירים את הייסורים מאחור.

עקב אכילס: כיצד מטפלים בדורבן בעקב ?
Rate this post

מאמרים מומלצים

img

מרגישים אי נוחות ברגליים במהלך הליכה, מה צריך לבדוק

החלטתם לעשות הליכה? בהחלט מדובר בהחלטה מבורכת אשר יכולה להטיב אתכם לקראת ההמשך. אך מה קורה כאשר אתם מגלים כי במהלך ההליכה אתם חווים אי נוחות ברגליים? המחשבה הראשונה שלכם...

img

מדרסים, מאיזה גיל מומלץ להתחיל

מי באמת צריך לרכוש מדרסים? זוהי אולי אחת מהשאלות החשובות ביותר שאתם צריכים לשאול את עצמכם. כמובן שבכל פעם תמצאו תשובה שונה, הרי לכל אחד יש את האינטרס שלו לתת לכם את התשובה...

img

סובלים מכאבים בכף הרגל הקדמית? כך תתגברו עליהם!

סובלים מכאבים בכף הרגל הקדמית? כך תתגברו עליהם! כף הרגל היא איבר מיוחד במינו והיא בעצם מה שנושא על עצמו את משקל הגוף לאורך כל היום. ללא קשר לגובה או למשקל – כל המשא הזה נשען...
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

כל הזכויות שמורות  © 2018

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ