בעיות גב והקשר שלהן לנעליים שאנחנו נועלים

שתף כתבה:

נעלי ריצה

הגב התחתון האנושי הוא אחד מהאזורים המועדים ביותר בגוף שלנו לדאוב. סביר להניח כי חשתם זאת כבר לא מעט פעמים במהלך חייכם. אבל, בואו נספר לכם עוד משהו – אם ייחסתם את בעיות הגב שלכם לגילכם, אתם צודקים, אבל רק חלקית, כי גם אנשים צעירים מועדים לסבול מכאבי גב, כך שהגיל הוא קריטריון, אבל משני בלבד. את מקורם של מרבית כאבי הגב מייחסים המומחים דווקא לנעליים שאנחנו נועלים. מפתיע, אבל הגיוני, אם נחשוב על כך לעומק, שכן הרגליים שלנו הן התומכות בגוף, ואם יציבתן אינה נכונה או נוחה, החלק הראשון שיושפע מכך ישירות יהיה הגב התחתון, המחבר בין הרגליים לשאר הגוף. ובכן, בואו נדבר קצת על הקשר המורכב הזה שבין הנעליים לכאבי הגב שלנו.

מדוע הנעליים כל כך חשובות?

אנחנו עומדים והולכים כל יום וכל היום, ובאופן טבעי, אנחנו מבצעים את הפעולות הללו מכיוון שהן נדרשות לנו ולפעילותנו השוטפת. תפקידו של עמוד השדרה מתמקד באיזון הגוף ובדאגה ליציבותו בכל רגע ורגע של היממה. לכן, בכל פעם שקיים חוסר יציבות כלשהו באזור כפות הרגליים או באזור הברכיים שלנו, תפקידו של עמוד השדרה לאזן את חוסר היציבות שנגרם. לדוגמה, כאשר הנעלים שלכם מטות את גופכם קדימה, בדומה למנח שגורמות נעלי העקב, הגב התחתון שלכם ישאף ליישר ולאזן את הגוף למצב ה"נכון" עבורו. נוסף על כך, נעילת נעליים לוחצות או לא נוחות קטנה תגרומנה לכם לקשיים בעמידה או בהליכה, ומי, שבסופו של דבר, ישלם את המחיר בניסיון לאזן את חוסר הנוחות הזה, הוא עמוד השדרה שלכם, שיתחיל להכאיב לכם אף הוא. לכן, ברכישת נעליים, בין אם בחנות הנעליים בקניון, ובין אם באתר חנות נעליים אונליין, הדבר הראשון והעיקרי שאותו עלינו לחפש, הוא נוחותן של הנעליים.

עכשיו, בואו נדבר על כיצד אנחנו בוחרים נעליים

מרבית האנשים בוחרים נעליים ליומיום לפי המחיר, המראה של הנעל, ואפילו, במקרים מסוימים, גם בשל הטרנדיות שלה וההתאמה שהן ללוק ולאאוטפיט שלהם.

לכן, בתור קריטריון ראשון, תצטרכו לוודא כי הנעל מתאימה לכם לגמרי. ברוב המקרים, מדידת הנעליים עם גרבי ספורט שעבות יותר מהגרב הרגילה שאותה אתם גורבים וסיבוב קצר בחנות כשאתם נעולים בנעליים יאפשרו לכם לקבל את הרושם על נוחותן של הנעליים. אם הנעליים אינן נוחות לכם כבר בחנות, אין מה לקנות אותן. למרות שאנחנו מכירים את כל המיתוסים על זה שהנעל תתרחב ותתאים את עצמה לרגל, עד שזה יקרה, הגב שלכם עלול לשלם מחיר לא זול.

חשוב לזכור כי למרות שמראה הנעל, מחירה והטרנדיות שלה עשויים להוות קריטריונים משמעותיים בבחירה, התפשרות עליהם לא תגרום לכם להופעתם של כאבים בגב התחתון, אבל התפשרות בנוגע לנוחותה או לבריאותה של הנעל – כן.

בעיות גב והקשר שלהן לנעליים שאנחנו נועלים
Rate this post

מאמרים מומלצים

img

פציעות ספורט וטיפול בכאבי ברכיים

ספורט וכושר גופני, בין אם הם נעשים באופן חובבני ובין אם באופן מקצועי, הם בראש ובראשונה בריאים ועבור חלקנו אף מהנים. יחד עם זאת, כשהדבר נוגע לפציעות ספורט וכאבי ברכיים,...

img

כל מה שצריך לדעת על שברי מאמץ

גם אתם סובלים משברי מאמץ? כך תטפלו בבעיה ותפחיתו מרמת הכאב שברי מאמץ הם שברים זעירים בעצמות, לרוב בעצמות כף הרגל והשוק, הנגרמים בעקבות עומס המופעל לאורך זמן על אותה העצם....

img

נעלי ספורט לנשים

בעבר, נעלי ספורט היו נחלתן הבלעדית של רשתות הספורט הותיקות, ומטרתן הייתה אחת ויחידה: ביצועו של אימון מוצלח, אשר ישמור על כל חלקי הגוף בריאים ותקינים. אי שם, אופנת ספורט...
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ