מציפורן חודרנית ועד דורבן: המדריך לבריאות כף הרגל

שתף כתבה:

מציפורן חודרנית ועד דורבן

אין ספק שכפות הרגליים שלנו הן בגדר פלא וזאת תודות למבנה העצמות, הסידור של העצמות, המבנה הקשתי האופייני שמאפשר את פיזור הלחץ של משקל הגוף בצורה מיטיבית והעובדה המעניינת שחלק מהעצמות הנמצאות בכפות הרגליים הן עצמות מקובעות וחלק ניידות. בזכות כל אלה, כפות הרגליים שלנו הופכות למשטח יעיל ואנו יכולים ללכת על חול, סלעים, משטחים יבשים ורטובים וכמו כן יכולים לעלות בעליות ולרדת בירידות. 

העומס המופעל על כפות הרגליים

בגלל כמות העומס שיש על כפות הרגליים שלנו, כאשר יש מתעוררת בעיה באחת מכפות הרגליים או בשתיהן, אז הדבר משפיע משמעותית על איכות החיים שלנו. יש לא מעט מצבים רפואיים נפוצים הקשורים לבריאות כף הרגל כמו, בוהן קלובה, דורבן, ציפורן חודרנית, בוהן קשיחה, פטרת הציפורניים, שלפוחיות וכו'. בואו נכיר בקצרה את כל אחד מהמצבים הרפואיים האלה. המשיכו בקריאה.

בוהן קלובה

מדובר על מצב בו יש פריקה של של מפרק הבוהן. אותה פריקה יוצרת בליטה בחלק הצידי-פנימי של כף הרגל. מצב כזה קורה בגלל שאנו נועלים נעליים צרות מדי בחלקן הקדמי, בגלל פציעות, עיוותים מולדים, דלקות פרקים וכו'.

דורבן

מדובר על כאב שמורגש בעקב של כף הרגל. כאב כזה הוא חד ויכול לשבש משמעותית את התפקוד היומיומי. הוא יכול להיחלש ולהופיע שוב כעבור מספר שעות או לאחר ישיבה ממושכת. הדורבן נוצר עקב דלקת ברצועה המקשרת בין החלק התחתון של עצם העקב לבסיס הבהונות. 

ציפורן חודרנית

מדובר על תופעה בה חלק מהציפורן חודר לתוך העור שמקיף את הציפורן. במצב כזה, יש התפתחות של דלקת בעור ובמצבים חמורים יותר, יכול להיווצר זיהום מקומי. טיפול בציפורן חודרנית יכול לכלול שימוש בתכשירים מיוחדים וכמו כן במקרים קיצוניים יותר, יכול גם להגיע לניתוח. ציפורן חודרנית נגרמת עקב תורשה, טראומה לציפורן בעקבות חבלה או פציעה, גזירה לא נכונה של הציפורניים, חיכוך או לחץ שנוצר עקב נעליים לא נוחות וכו'. 

בוהן קשיחה

מדובר על מצב בו יש נוקשות בבוהן וזאת כתוצאה משחיקה של הסחוס. זהו מצב שכיח בעיקר בגילאים 30 עד 60. המצב הזה קורה בגלל שינויים במבנה של כף הרגל וכמו כן גם בגלל פציעה בכף הרגל שיכולה לגרום לשינויים ניווניים. 

פטרת הציפורניים

מדובר על מחלה זיהומית לכל דבר. פטרת יכולה לפגוע משמעותית במבנה הציפורניים. יש מקרים בהם הפטרת, יכולה לגרום לציפורן חודרנית. הגורמים לפטרת במרבית המקרים הם סוגים שונים של פתוגניים פטרייתיים.

שלפוחיות

כיסים מלאים נוזלים שיכולים להיווצר על שכבת העור העליונה של כפות הרגליים. שלפוחיות יכולות לגרום לכאבים מציקים ורצוי לטפל בהן כמה שיותר מהר וזאת על מנת למנוע שטפי דם וזיהומים. שלפוחיות נוצרות עקב חיכוך של העור של כף הרגל עם פנים הנעל.

מציפורן חודרנית ועד דורבן: המדריך לבריאות כף הרגל
Rate this post

מאמרים מומלצים

img

פציעות ספורט וטיפול בכאבי ברכיים

ספורט וכושר גופני, בין אם הם נעשים באופן חובבני ובין אם באופן מקצועי, הם בראש ובראשונה בריאים ועבור חלקנו אף מהנים. יחד עם זאת, כשהדבר נוגע לפציעות ספורט וכאבי ברכיים,...

img

כל מה שצריך לדעת על שברי מאמץ

גם אתם סובלים משברי מאמץ? כך תטפלו בבעיה ותפחיתו מרמת הכאב שברי מאמץ הם שברים זעירים בעצמות, לרוב בעצמות כף הרגל והשוק, הנגרמים בעקבות עומס המופעל לאורך זמן על אותה העצם....

img

נעלי ספורט לנשים

בעבר, נעלי ספורט היו נחלתן הבלעדית של רשתות הספורט הותיקות, ומטרתן הייתה אחת ויחידה: ביצועו של אימון מוצלח, אשר ישמור על כל חלקי הגוף בריאים ותקינים. אי שם, אופנת ספורט...
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ