איך לבחור מדרסים לנעלי ספורט?

שתף כתבה:

נעלי ספורט נחשבות למבוקשות מאד, הן בקרב ספורטאים מקצוענים והן בקרב חובבנים. למעשה, לכולנו, כמעט, יש נעלי ספורט בארון הנעליים, נעלי ספורט ליום יום, לעבודה, ללימודים ואם הן יפות ומסוגננות מספיק, גם לאירועים מיוחדים. יחד עם זאת, לעיתים הן לא תמיד מתאימות, לא תמיד נוחות ובמקרים מסוימים, נעילתן עשויה להיות מלווה בכאב, על פי שמדובר בנעליים במידה הנכונה. מדרסים לנעלי ספורט נועדו לפתור בעיות שונות והם ניתנים לרכישה בהתאמה אישית או כשהם מוכנים כמו שהם. הם עוזרים להתמודד עם בעיות הקשורות לשיווי משקל, כאבים בכפות הרגליים לאחר פעילות גופנית, הם מצוינים במקרים של בעיות יציבות ועוד. 

בחירה נכונה של מדרסים 

המדרסים, כאמור, עוזרים לנו להתמודד עם בעיות שונות הקשורות לכף הרגל ואפילו במצבים הקשורים לדפוסי הליכה או לדפוסי ריצה שאינם נכונים. שימוש במדרס מתאים עוזר לפזר כהלכה את העומסים המופעלים על כף הרגל בעת הפעילות הגופנית עצמה וכך לתקן את המנח שלה. יש מספר פרמטרים שחשוב לקחת בחשבון בעת בחירת המדרסים, ולו כדי ליהנות ממענה בהתאמה מלאה:

  1. נוחות – זהו, אולי, הפרמטר החשוב מכל. נוחות היא נקודת המוצא בעת הבחירה ואסור להתפשר עליה כשמחפשים מדרסים לנעלי ספורט. איכותיים ככל שיהיו, אם המדרסים שבחרתם אינם נוחים לכם בעת הנעילה, סביר שלא תוכלו לנעול את נעלי הספורט שלכם וליהנות מהיתרונות הרבים שמציעים לכם המדרסים. ולכן, כשאתם בוחנים אפשרויות שונות, נסו את המדרסים בתוך הנעל ובדקו את מידת הנוחות. 
  2. התאמה למבנה כף הרגל – על המדרסים להתאים באופן מושלם למבנה כף הרגל שלכם, שכן אחת הסיבות לשימוש בהם הוא לתקן את מנח כפות הרגליים. כאשר המדרסים אינם מתאימים למבנה עצמו הם יכולים לשבש את האופן שבו "יושבת" כף הרגל בתוך הנעל, לגרום ללחצים באזורים שונים וגם לנזקים אחרים, שיכולים להופיע בהמשך. 
  3. אופי השימוש בנעל – האם אתם נועלים נעלי ספורט כחלק מהפעילות הספורטיבית המקצועית שלכם, או שמא אתם עוסקים בספורט באופן חובבני או אולי נועלים נעלי ספורט לעבודה או ללימודים? אופי השימוש בנעל משפיע גם הוא על בחירת סוג המדרסים ומידת האיכות שלהם.
  4. חומרים – המדרסים עשויים כיום מסוגים שונים של חומרים. ישנם מדרסים העשויים מחומרים רכים, ולעומתם יש את אלה הקשיחים יותר. בעוד שאנשים מסוימים מעדיפים את הרכות דווקא, אחרים יעדיפו את הקשיחות. תוכלו למצוא מדרסים העשויים משילוב של כמה חומרים, המתאימים בעיקר לאלה שניסו מדרסים מסוג אחר וגילו כי הם פחות מתאימים להם. חשוב לקחת בחשבון – מדרסים קשיחים ידועים כמדרסים עמידים יותר, המחזיקים מעמד למשך זמן רב. זהו יתרון עצום, ובייחוד לאור מחירם של מדרסים איכותיים, אולם החיסרון הוא שהם לא תמיד מצליחים לפתור את כל הבעיות שבגינן הם נרכשו.
  5. מספר שכבות – המדרסים, המוצעים בשוק כיום, מתבססים בחלקם, בין היתר, על מספר שכבות. מדרסים עם מספר שכבות יכולים להתאים לכל מי שסובל מבעיות אורטופדיות וזקוק לפתרון בהתאם. 

מדרסים מוכנים או מדרסים מותאמים אישית?

רכישה של מדרסים לנעלי ספורט כמו נעלי ריבוק או אחרות, מצריכה פנייה לאיש מקצוע, הכוללת בשלב מקדים אבחון וגם ייעוץ. מכיוון שיש סוגים שונים של בעיות, חלק שכיחות וקלות וחלק מורכבות ונדירות יותר, לכל סוג של בעיה יתאים מדרס אחר. לבעיות הנפוצות והקלות יחסית יתאימו מדרסים מוכנים מראש ואילו לבעיות מורכבות בכף הרגל, כמו כאבים חריפים, בעיות מבניות שונות ועוד, מדרס בהתאמה אישית יהיה הפתרון המתאים. כך ניתן יהיה לקבל מדרס שמדויק ונכון לכף הרגל וגם לבעיה הנקודתית שממנה סובלים וליהנות ממענה מושלם לטווח הארוך. כך או כך, בין אם רוצים לרכוש מדרסים חדשים לנעלי הספורט בפעם הראשונה ובין אם מעוניינים להחליף קיימים, אין כמו אבחון מקדים, כאמור, כדי לבדוק מהי האפשרות הנכונה. 

 

איך לבחור מדרסים לנעלי ספורט?
Rate this post

מאמרים מומלצים

img

מדרסים לדורבן

מדרסים לדורבן הם פתרון פשוט ויעיל לבעיה שמציקה מאד לאנשים רבים ומגבילה אותם בהליכה – דורבן ברגל. מהו דורבן ברגל?תוכן עניינים1 מהו דורבן ברגל?2 מהם הגורמים לדורבן ברגל?3...

img

גרבי לחץ

מהן גרבי לחץ?תוכן עניינים1 מהן גרבי לחץ?2 איך פועלות גרבי לחץ?3 למי מיועדות גרבי לחץ?4 סוגים של גרבי לחץ5 איך גורבים גרבי לחץ?6 איך קונים גרבי לחץ? גרבי לחץ או גרביים אלסטיות...

img

גרביים אלסטיות

מהן גרביים אלסטיות?תוכן עניינים1 מהן גרביים אלסטיות?2 איך פועלות גרביים אלסטיות?3 למי מיועדות גרביים אלסטיות?4 סוגים של גרביים אלסטיות5 איך גורבים גרביים אלסטיות?6 איך...

תמיד זמינים בוואסאפ
מלאו פרטים ונחזור בהקדם
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ