כאבים ברגליים- איך לטפל ולהקל על הכאב

שתף כתבה:

מציפורן חודרנית ועד דורבן

כאבי רגליים גורמים לאי נוחות רבה וכן לתחושה של מוגבלות. הרגליים של כל אדם נושאות את משקל הגוף שלו ומופעלות עליהן לחצים גדולים ומעבר לכך, הם סופגות זעזועים בכל פעם שאנו בתנועה כתוצאה מכך נגרם נזק לרקמות השונות ואז גם כאבי רגליים. כל אדם אשר סובל מכאבי רגליים מודע מאוד לאי הנוחות שהכאב המדובר מסב. הכאב יכול לפגוע באופן מהותי באיכות החיים של האדם ולא מאפשר לו להתנהל בצורה תקינה בחיי היום יום שלו ועל כן, אם אתם סובלים מכאבי רגליים, חשוב מאוד שתבדקו מהי הסיבה לכאב זה ובהתאם לכך תקבלו טיפול מתאים.

מבנה הרגל וכאבי רגליים

הרגליים של כל אדם בנויות מעצמות, מפרקים, שרירים, רצועות, גידים, עצבים ועוד. מבנה הרגל מורכב משלושה חלקים: הירך שהוא האזור שבין מפרק הירך למפרק הברך והוא מורכב מעצם אחת, השוק שהוא האזור שבין מפרק הברך למפרק הקרסול אשר מורכב משתי עצמות, כף הרגל אשר מורכב מ24 עצמות, סחוס, גידים, רצועות, עצבים ועוד. המפרקים שברגליים אחראיים על חיבור בין העצמות השונות ואלו אזורים שלמעשה מועדים להתפתחות של דלקות וכאבים שונים. הקרסול מהווה את אחד מהמפרקים החשובים ביותר בגוף כאשר התפקיד שלו הוא לחבר בין עצם השוק לכף הרגל. מפרק הקרסול מיוצב באמצעות רצועות רבות שהמטרה שלהם היא למנוע תנועות חדות ולהגן על המפרק מפני פריקה וכן ליצור תאום בין תנועת כף הרגל לתנועת השוק. חשיבות הרצועות הללו היא רבה מאוד ועל כן כל פגיעה בהם תגרום לבעיות קשות בתפקוד של הרגל ולכאב רב. השרירים השונים שמרכיבים את הרגל מספקים את היכולת ללכת, לשמור על יציבות ולהסתגל למשטחים שונים. השרירים עוטפים את העצמות בכדי לסייע להן לעמוד בפני העומסים הרבים ואת השרירים עוטפת שכבת שומן שמהווה שכבת הגנה נוספת.

כפי שניתן להבין הסיבות לכאבי רגליים וברכיים יכולות להיות שונות וחשוב מאוד לאבחן את אופי הכאב בצורה טובה ויעילה על מנת לסייע לאדם להתגבר על הכאבים.

מה גורם לכאבי רגליים?

ישנם גורמים שונים לכאבי רגליים כגון: חבלה או טראומה כלשהי באחד האיברים שמרכיבים את הרגליים עלולה לגרום לבעיות בתפקוד. כל חבלה, טראומה או נחיתה לא מוצלחת עלולים לגרום לשברים, נקעים וכאבים עזים. לא מעט ספורטאים סובלים מפגיעות שונות בקרסול בתדירות גבוהה לאחר ביצוע תנועה לא טובה. לאחר שנוקעים קרסול פעם אחת ישנה נטייה לפתח רגישות באזור והדבר יכול לגרום להישנות הבעיה.

גורם נוסף לכאבי רגליים הוא פעילות מאומצת שגורמת לעומס יתר על רצועה, גיד או מפרק אשר עלולים לגרום לכאבי רגליים חזקים. תופעה נפוצה שיכולה לגרום לכאבי רגלים היא שברי מאמץ אשר נובעים בשל פעילות פיזית ממושכת ומאומצת ועל כן חשוב מאוד לבצע פעילות גופנית בצורה הדרגתית.

כמו כן, גורם נוסף לכאבי רגליים הוא מבנה לא תקין של הרגל. אנשים שונים סובלים מבעיות אנטומיות שונות במבנה הרגל לרבות קשת עמוקה או שטוחה מדי בכף הרגל שעלולות לגרום לכאבי רגליים ולחוסר יציבות. פלטפוס לדוגמא שהיא תופעה הנובעת מהתפתחות לא תקינה של הרשת בשריר האורכי של כף הרגל, יכולה להסב כאבי רגליים רבים.

כיצד מטפלים בכאבים ברגליים?

ישנן גישות שונות לטיפול בכאבים ברגליים והדבר תלוי לא פעם בחומרת הכאב, התדירות שלו, המיקום של הכאב, ההיסטוריה הרפואית של האדם ועוד. ישנם מקרים שבהם מנוחה תספיק, יש מקרים שתרופה קלה נגד כאב או מדבקות ייחודיות נגד כאבי שרירים יספיקו וישנם מקרים שבהם פיזיותרפיה תהווה את הפתרון לכאבים וכן אימון גופני הכולל תרגילים המותאמים אישית לכל אדם בהתאם לסוג הכאב שממנו הוא סובל. במקרים שבהם הכאב נגרם כתוצאה מבנה לא תקין של הרגל, ניתן לבחור מדרסים תואמים לכף רגלו של האדם באופן ספציפי אשר יסייעו לו בשל היכולת שלהם להשיב את היציבות לכף הרגל.  ניתן גם לבחור במקרים ספציפיים של כאבי רגליים בטיפול תרופתי הכולל שימוש במשחות שונות וכן בתרופות נוגדות דלקת שמסייעות להפחית את רמת הכאבים שנובעים מדלקת וכן להאיץ את ההחלמה.

כאבים ברגליים- איך לטפל ולהקל על הכאב
Rate this post

מאמרים מומלצים

img

מדרסים לדורבן

מדרסים לדורבן הם פתרון פשוט ויעיל לבעיה שמציקה מאד לאנשים רבים ומגבילה אותם בהליכה – דורבן ברגל. מהו דורבן ברגל?תוכן עניינים1 מהו דורבן ברגל?2 מהם הגורמים לדורבן ברגל?3...

img

גרבי לחץ

מהן גרבי לחץ?תוכן עניינים1 מהן גרבי לחץ?2 איך פועלות גרבי לחץ?3 למי מיועדות גרבי לחץ?4 סוגים של גרבי לחץ5 איך גורבים גרבי לחץ?6 איך קונים גרבי לחץ? גרבי לחץ או גרביים אלסטיות...

img

גרביים אלסטיות

מהן גרביים אלסטיות?תוכן עניינים1 מהן גרביים אלסטיות?2 איך פועלות גרביים אלסטיות?3 למי מיועדות גרביים אלסטיות?4 סוגים של גרביים אלסטיות5 איך גורבים גרביים אלסטיות?6 איך...

תמיד זמינים בוואסאפ
מלאו פרטים ונחזור בהקדם
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ