תזונה נכונה לספורטאים

שתף כתבה:

הגוף הוא המכונה החשובה או המכשיר העיקרי של כל ספורטאי. ספורטאים ששומרים על עצמם ועל גופם משתמשים בפתרונות נחוצים כגון מדרסי ספורט ונעלי ספורט איכותיות. זה חשוב לרגליים, לגב, לעמוד השגרה ולמניעת פציעות. אך שמירה על הגוף מחייבת גם מודעות תזונתית וראוי להבין עד כמה זה חשוב. בזמן פעילות גופנית, הגוף צורך הרבה אנרגיה. לכן, תזונה נכונה לספורטאים צריכה להשיב לגוף את מאגרי האנרגיה, אך זה לא הכל. לא מספיק לדעת על ערך תזונתי של ביצים או טונה ערך תזונתי. לא מספיק רק לחשב קלוריות או לדאוג לאנרגיה זמינה לפני ובזמן פעילות גופנית. חשוב להתייחס לתזונה בצורה הוליסטית ורחבה, גם בזמן, לפני ואחרי פעילות. 

מה קורה אם לא מקפידים על תזונה נכונה לספורטאים

תזונה נכונה לספורטאים לא אומרת שאתם חייבים לדעת בעל פה את כל המרכיבים של משקאות אנרגיה וגם לא צריכים לזכור בעל פה מה אומרים על טונה ערך תזונתי. מה שכן צריך להבין זה שאם לא אוכלים נכון, ההשפעה יכולה להתבטא לא רק על המגרש, במכון הכושר או בזמן ריצה, רכיבה על אופניים וכדומה. לא יעזור אם אתם ידועים שחשוב לאכול טונה ויודעים כל מה שצריך לדעת על טונה ערך תזונתי כך שאתם צורכים מספיק חלבון. עדיין אם יהיו חוסרים אחרים, יהיה לכם קשה להתאושש אחרי אימון. יכולים להיות מצבים אפילו קשים יותר, כאשר מסת שריר הולכת לאיבוד. 

חשוב לדעת על פחמימות וחלבונים 

תזונה נכונה לספורטאים כוללת אספקה טובה וראויה של פחמימות ושל חלבונים. לפני אימון מאומץ, הגוף צריך פחמימות זמינות אך יחד עם זאת, לא ברמה שתעיק ותעמיס יותר מדי סוכר. בתקופות של אימונים מאומצים צריכים לצרוך די חלבונים, משום שכך הגוף בונה את השריר ומונע פירוק של רקמת שריר בגלל מחסור. אגב, בגלל שהזכרנו טונה ערך תזונתי, נציין שטונה היא מקור מעולה לחלבון ואפשר לראות גם בסלט טונה עם ביצים פתרון מעולה, משביע וגם עתיר חלבונים. 

איך להתאושש מהר אחרי אימון 

בזמן הפעילות הגופנית עצמה עדיף להימנע ממזון מכביד. תוך כדי פעילות, טוב לקבל אנרגיה באמצעות חטיפים מתאימים, אך ללא עודף סוכר. גרנולה יכולה להתאים ואם צריך מתוק, פירות יבשים טובים גם הם. אלה מאכלים שטוב מאוד לאכול גם ממש לאחר אימון. זה לא אומר שצריך לזלול מהם כמויות, רק לאזן את הגוף בחזרה. 

אבל להתאושש לאחר אימון מצריך גם יותר מזה, אם מסתכלים על החשש מאיבוד ויטמינים ומינרלים, כדאי בהחלט להביא בחשבון שימוש בתוספי תזונה. תוספים של ויטמינים צריך ליטול בהתאם להרגלי התזונה הכלליים, אופי הפעילות וסגנון החיים שלכם. בגלל שפעילות גופנית מאמצת את הגוף, איזון בתזונה ביחד עם תוספים לפי הצורך יתמכו בפעילות ובבריאות שלכם. 

תזונה נכונה לספורטאים
Rate this post

מאמרים מומלצים

img

פציעות ספורט וטיפול בכאבי ברכיים

ספורט וכושר גופני, בין אם הם נעשים באופן חובבני ובין אם באופן מקצועי, הם בראש ובראשונה בריאים ועבור חלקנו אף מהנים. יחד עם זאת, כשהדבר נוגע לפציעות ספורט וכאבי ברכיים,...

img

כל מה שצריך לדעת על שברי מאמץ

גם אתם סובלים משברי מאמץ? כך תטפלו בבעיה ותפחיתו מרמת הכאב שברי מאמץ הם שברים זעירים בעצמות, לרוב בעצמות כף הרגל והשוק, הנגרמים בעקבות עומס המופעל לאורך זמן על אותה העצם....

img

נעלי ספורט לנשים

בעבר, נעלי ספורט היו נחלתן הבלעדית של רשתות הספורט הותיקות, ומטרתן הייתה אחת ויחידה: ביצועו של אימון מוצלח, אשר ישמור על כל חלקי הגוף בריאים ותקינים. אי שם, אופנת ספורט...
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ