6 טיפים לישיבה נכונה

שתף כתבה:

הדגמה של ישיבה נכונה

כל מי שהעבודה שלו מחייבת אותו לשבת משך שעות ארוכות בכל יום, מכיר כנראה את התופעה של כאבי גב, כאבי ברכיים, כאבים באזור עצם הזנב וכאבים באזור הכתפיים. במיוחד נכון הדבר עבור אלו שעובדים מול המחשב כאשר הם צריכים להוריד עיניים אל המקלדת ולהרים אל המסך בתנועה מונוטונית אשר חוזרת על עצמה שוב ושוב.

חשוב לדעת כי עם ישיבה נכונה מול המחשב כמו גם בחירה בכיסא עבודה נכון וביצוע הפסקות יזומות מפעם לפעם לצרכי מתיחה, עשויים לשחרר מאוד ולהיטיב עם הכאבים השונים.

מהם ההמלצות שמומלץ שתקחו בחשבון?

  • לפני הכול – ישיבה נכונה

ישיבה נכונה היא ישיבה עם גב זקוף, גם אם קשה לזקוף את הגב והתנוחה הטבעית של הגוף היא עם נטייה קלה כלפי מטה, הרי שחשוב לזכור כי ההרגל לשבת בצורה זקופה הוא הרגל חשוב יותר מכל. אדם שיושב זקוף מול המחשב, אולי יחוש בתחילה באי נוחות מסויימת אך עם הזמן הוא ילמד ויתרגל והדבר רק יועיל לו. הוא יסבול הרבה פחות מכאבי גב, הוא לא יחוש את הכתפיים השמוטות והבריאות שלו תהיה הרבה יותר טובה.

אדם יושב במשרד

  • תמיכה לזרועות

לא כדאי לשבת במשך שעות ארוכות כאשר הידיים תלויות באוויר בעת ביצוע העבודה. במיוחד אם המקלדת נמצאת בגובה השולחן, או אז ייווצרו כאבים באזור הזרועות. חשוב מאוד כי המקלדת תמוקם על גבי מגירה נשלפת או אפילו תונח על גבי הברכיים כאשר הזרועות תוכלנה להישען על מסעד הכיסא. באופן כזה לא יועל לחץ מיותר על הכתפיים ועל הידיים והם יתעייפו הרבה פחות.

  • הגבהת המסך

חשוב לשים לב כי המסך נמצא בגובה העיניים ולא נמוך מתשעים מעלות ביחס לעיניים. כאשר המסך נמוך, הצוואר נשאר כפוף כל הזמן כלפי מטה. זה ממש לא בריא לצוואר ולא טוב לכל היציבה. במיוחד שהדבר נמשך כאמור משך שעות ארוכות בכל יום.

  • הדום לרגליים

לא תמיד חשים בכך צורך אך הרגליים אף הן סובלות מהישיבה הממושכת מול המחשב או מול שולחן העבודה והתוצאה עשויה להיות מאוד לא נוחה ולא נעימה.
חשוב מאוד לבחור בהדום נוח לכף הרגל אשר יעניק תמיכה מרבית לכל הגוף כאשר הרגליים לא תתאמצנה. ההגבהה של הרגליים מועילה גם לזרימה טובה יותר של הדם והיא תורמת מבחינת שמירה על לחץ דם תקין ועוד. כמו כן, גם אם מדובר על תנוחת הישיבה, מומלץ לנעול נעליים נוחות במשך היום וכמעט כל אדם שזכינו להכיר זקוק למדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית.

  • הפסקות יזומות

גם לאחר כל ההקפדה על הפרטים הללו, יש לזכור כי קשה מאוד להתמיד במשך שעות ארוכות גם כאשר הישיבה היא ישיבה נכונה ונוחה. מסבה זו חשוב מאוד לקום מידי פעם מהכיסא ולעשות סיבוב קצר, לבצע מתיחות ידיים ורגליים. לשחרר את הגב ורק אחר כך לשוב לעבודה. את ההפסקות יש לערוך בתדירות של אחת לשעה לערך.

  • מבצעים תרגילים מתאימים

חשוב מאוד לבצע תרגילי התעמלות מתאימים לצורך שחרור נכון לשל הצוואר, של הגב, של הזרועות ולמעשה של כך הגוף. כל אדם תצריך להתעמל ולעשות עם עצמו משהו על מנת שלא לשחוק את הגוף ולהרוס את השרירים בטרם עת. אך אדם אשר יושב שעות ארוכות בכל יום, חייב בזה עוד יותר. היות ורק כך הוא יוכל להצליח בעבודה שלו בלי כאבים כרוניים שעשויים להתפתח עם הזמן.

אנחנו עדים לכך כי רבים הם האנשים אשר סובלים מכאבים כרוניים שונים והם ממש לא מצליחים להתפטר מהכאבים הללו. אלו פוגעים בשגרת החיים שלהם, באיכות החיים ובאופן כללי בכושר העבודה שלהם.
יש דברים שאפשר בהחלט למנוע וחשוב להיות מודעים אליהם.

6 טיפים לישיבה נכונה
1 (20%) 1 vote

מאמרים מומלצים

img

מרגישים אי נוחות ברגליים במהלך הליכה, מה צריך לבדוק

החלטתם לעשות הליכה? בהחלט מדובר בהחלטה מבורכת אשר יכולה להטיב אתכם לקראת ההמשך. אך מה קורה כאשר אתם מגלים כי במהלך ההליכה אתם חווים אי נוחות ברגליים? המחשבה הראשונה שלכם...

img

מדרסים, מאיזה גיל מומלץ להתחיל

מי באמת צריך לרכוש מדרסים? זוהי אולי אחת מהשאלות החשובות ביותר שאתם צריכים לשאול את עצמכם. כמובן שבכל פעם תמצאו תשובה שונה, הרי לכל אחד יש את האינטרס שלו לתת לכם את התשובה...

img

סובלים מכאבים בכף הרגל הקדמית? כך תתגברו עליהם!

סובלים מכאבים בכף הרגל הקדמית? כך תתגברו עליהם! כף הרגל היא איבר מיוחד במינו והיא בעצם מה שנושא על עצמו את משקל הגוף לאורך כל היום. ללא קשר לגובה או למשקל – כל המשא הזה נשען...
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ