הקשר בין תזונה נכונה לשיפור ביצועים ספורטיביים

שתף כתבה:

אז עברתם לאורח חיים בריא. טוב, בריא יותר. לאט לאט, גם רומא לא נבנתה ביום אחד, וזה כמובן תהליך. התחלתם לרוץ? מדהים. נרשמתם לחדר כושר? וואו, כל הכבוד לכם! נרשמתם וגם התמדתם גם בלפקוד פעם פעמיים בשבוע? אנחנו מריעים לכם, לא בצחוק! זה לגמרי הישג.

אבל פעילות גופנית זה לא מספיק. ספורט בשילוב עם תזונה נכונה יביא אותנו לתוצאות מדהימות, וייקח את הגוף שלנו לשיאים חדשים. אז נעלו את נעלי הספורט שלכם (ממליצים לכם לשקול גם מדרסים לשיפור הביצועים ולאקסטרה נוחות), שימו באוזניים שיר שעושה לכם מוטיבציה, ובוא נצא לדרך – תזונה נכונה לשיפור הביצועים שלנו, היר ווי גו!

לאט לאט

אורח החיים המהיר של רובנו מספק לנו שלל פיתויים במהלך היום, כאלה שאמנם יענו על צורך רגעי, או ייתנו לנו תחושה נעימה של פינוק – אבל בטווח הארוך יזיקו לבריאותנו, וירחיקו אותנו מהמטרות שקבענו לעצמנו. עם יד על הלב – מי מאיתנו לא סובל, אפילו מעט, מהשד הנורא – התמכרות למתוקים. אנחנו כאן עם בשורה – להיגמל מסוכר זה לגמרי אפשרי!
ותחזיקו חזק, כי גמילה מפחמימות, אויב העם מספר 2, גם היא מטרה ברת השגה,
שמצריכה מכם השקעה, זה נכון, והתמדה, ובהתחלה גם כמה ויתורים, אבל ברגע שהצלחתם?
גמילה מסוכר ופחמימות רק תשפר את חייכם, ובטח ובטח שאת הרגלי הספורט שלכם!

מה הסוד?

הסוד הוא שאין סוד. אין שיטה אחת להיגמל מסוכר, ואין גורו אחד ויחיד שיראה לכם איך להיגמל ממתוקים. יש המון דרכים ושיטות היום, וחשוב למצוא את זו שנכונה לכם. יש שיטות המשלבות טיפול תרופתי, שיטות העובדות בעיקר על הנפש דרך שיח ומדיטציות, היפנוזה, סדנאות מרובות משתתפים – אין נכון או לא נכון. נסו ותתנסו, עד שתמצאו את השיטה שמועילה ומתאימה ביותר לכם. קצת כמו נעל ספורט טובה, שתמיד אפשר להתאים בצורה מושלמת לרגל שלנו עם עוד רפידה כזו או אחרת, ככה גם בהרגלי התזונה שלנו.

זה רק ספורט?


לא, נו, כבר הבהרנו שזה השילוב בין תזונה לספורט להרגלים בריאים שישפרו את חיינו,
וכל אחד מהגורמים משפיע על השני. אבל נגיד שהתחלתם שגרת אימונים בספורט מסוים –
חשבו על להתאים את התזונה שלכם אליו. תזונה המיועדת לרצים, למשל, שונה מתפריט של מרים משקולות. אבל כן יש כמה כללי בסיס שמתאימים לכל סוגי הפעילות הגופנית וישפרו אותה.
נסו להסתכל על התזונה שלכם לא כאקט של אכילה, אלא כחלק מההכנה לאימון.
השקיעו במאכלים שימלאו אתכם באנרגיה, אבל גם שיקלו על זמן ההתאוששות בין אימון לאימון, ויעזרו גם למערכת העיכול לפעול על הצד הטוב ביותר.

בסופו של דבר, הגוף שלנו הוא מנגנון מופלא. וכשכל החלקים עובדים יחד – אנחנו יכולים להפתיע אפילו את עצמנו, ולהגיע ליעדים שאפילו לא חלמנו עליהם!

הקשר בין תזונה נכונה לשיפור ביצועים ספורטיביים
Rate this post

מאמרים מומלצים

img

מדרסים לדורבן

מדרסים לדורבן הם פתרון פשוט ויעיל לבעיה שמציקה מאד לאנשים רבים ומגבילה אותם בהליכה – דורבן ברגל. מהו דורבן ברגל?תוכן עניינים1 מהו דורבן ברגל?2 מהם הגורמים לדורבן ברגל?3...

img

גרבי לחץ

מהן גרבי לחץ?תוכן עניינים1 מהן גרבי לחץ?2 איך פועלות גרבי לחץ?3 למי מיועדות גרבי לחץ?4 סוגים של גרבי לחץ5 איך גורבים גרבי לחץ?6 איך קונים גרבי לחץ? גרבי לחץ או גרביים אלסטיות...

img

גרביים אלסטיות

מהן גרביים אלסטיות?תוכן עניינים1 מהן גרביים אלסטיות?2 איך פועלות גרביים אלסטיות?3 למי מיועדות גרביים אלסטיות?4 סוגים של גרביים אלסטיות5 איך גורבים גרביים אלסטיות?6 איך...

תמיד זמינים בוואסאפ
מלאו פרטים ונחזור בהקדם
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ