בעיות אורטופדיה – גורמים, מניעה וטיפול

שתף כתבה:

מדרסים לנשים

איך לטפל בבעיות אורטופדיה בצורה נכונה

אורטופדיה היא ענף ברפואה המתעסק בפגיעות שונות של מערכת העצמות ומערכת השרירים של גופינו. הפגיעות יכולות להתבטא כמחלות שונות, כדלקות, כזיהומים, כליקויים במבנה, כשברים, כנקעים או כטראומות. האורטופדיה היא אחד מתחומי הרפואה העסוקים ביותר, שכן אנשים רבים סובלים מבעיות אורטופדיות שונות.

הגורמים לפגיעות או לבעיות האורטופדיות הם מגוונים, חלקם נמצאים בשליטתנו וחלקם מוכתבים לנו על ידי פגם מולד, למשל, או מחלה. את הגורמים הנמצאים בשליטה שלנו נוכל בנקל לנטרל על ידי פעולות מנע.

שינוי הרגלים כפעולת מנע

כפי שציינו, אורטופדיה עוסקת בכל הקשור למערכת העצמות והשרירים. כך תנועות הגוף שלנו, צורת ההליכה שלנו, צורת העמידה שלנו ואף צורת הישיבה שלנו ישפיעו רבות על מערכות אלה. ספורטאים, למשל, חשופים לפגיעות אורטופדיות רבות, עקב התנועתיות המרובה שיש בעיסוקם, המלווה לעיתים בתנועות לא נכונות הפוגעות בגוף.

נשים חושפות עצמן לבעיות אורטופדיות עם ההליכה על עקבים גבוהים או נעלים הפוגעות ביציבה. שינה על כריות מוגבהות יכולה לפגוע בשרירים ובחוליות הצוואר. ישיבה ממושכת מול מחשב יכולה לפגוע בגב, והקלדה מרובה עלולה לפגוע בפרקי כפות הידיים.

כל הסיבות הללו, ועוד רבות אחרות, יכולות בקלות להתפוגג עם שינוי הרגלים פשוט, ואימוץ דרך חיים הבריאה יותר לגופינו.

בעיות מוכתבות

מן הצד השני, ישנן בעיות אורטופדיות שאין בידינו למנוע, אך בהחלט ניתן לטפל בהן. פגמים מולדים, כגון: עקמת בעמוד השדרה יכולה להוביל לכאבי גב. פלטפוס בכף הרגל (כף רגל שטוחה ללא קשת), יכול לגרור יציבה והליכה לא נכונים. הייפוס בכף הרגל (כף רגל קמורה) גם כן גורר יציבה והליכה לא נכונים וכן חוסר איזון בחלוקת משקל הגוף בין כל חלקי כף הרגל.

אורטופדיה – הכי מומחים שיש

אורטופדיה – הכי מומחים שיש בעיות אורטופדיה מכל סוג שהוא יכולות בקלות להיפתר על ידי טיפול נכון. בשלב הראשון מומלץ לגשת לרופא מומחה לבדיקה ודיאגנוזה, מבלי לדחות את הביקור.

ככל שהזמן עובר ללא הטיפול הנדרש, הבעיה עלולה להגיע לכדי החרפה משמעותית. בשלב הבא יתאים הרופא .

את הטיפול הנכון לבעיה שאובחנה. במרכז האורטופדי לבריאות כף הרגל המוביל בישראל, פיט סטפ פרו, תוכלו למצוא את טובי המומחים באורטופדיה, המתמחים במציאת פתרונות לכל הבעיות.

בעיות אורטופדיה – גורמים, מניעה וטיפול
Rate this post

מאמרים מומלצים

img

כאבים בכפות הרגליים אצל ילדים

כאשר ילד מתלונן על כאב רגליים, יש להתייחס לתלונה שלו. אז נכון שלא צריך לרוץ מיד אל אורטופד. ייתכן מאוד ומדובר בכאבי גדילה וזהו כאב טבעי ונורמלי שעשוי לחלוף תוך זמן קצר. אך...

img

6 טיפים לישיבה נכונה

כל מי שהעבודה שלו מחייבת אותו לשבת משך שעות ארוכות בכל יום, מכיר כנראה את התופעה של כאבי גב, כאבי ברכיים, כאבים באזור עצם הזנב וכאבים באזור הכתפיים. במיוחד נכון הדבר עבור...

img

מדרסים אורטופדיים לשמירה על הבריאות ולמניעת כאבים

מדרסים אורטופדיים ליצירת איכות חיים טובה יותר אין זה משנה מהו הגובה שלנו או מהו המשקל שלנו, תמיד יהיה חלק אחד בגופנו שהוא התומך בכל הגוף כולו. מהו החלק הזה, או ליתר דיוק...
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

כל הזכויות שמורות  © 2018

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ