מדרסים אורטופדיים לספורטאים

שתף כתבה:

מדרסים לספורטאים

מה משותף לרצי מרתון, כוכבי כדורגל ושחקני טניס? ובכן, הם ומיליוני ספורטאים אחרים בעולם חושפים את כפות הרגליים לעומסים אינטנסיביים לאורך זמן ולכן נוטים לסבול מפציעות רבות בכפות הרגליים.

בהתנהלות רגילה ושמירה על יציבה נכונה, כפות הרגליים שלנו מסוגלות לעמוד בעומס הזה ולהכיל אותו. מסתבר שאחת הדרכים הפשוטות והטובות ביותר להימנע מפגיעה הם מדרסים אורטופדיים.

מה הם בכלל מדרסים אורטופדיים?

מדרסים אורטופדיים הם הגבהות קטנות שמכניסים לנעל כדי לתת לרגל מנח נוסף בנקודות מועדות. זה פתרון פשוט אך גאוני שלא רק מונע הופעה של פציעות ספורט דוגמת 'דורבן' אלא עשוי לעתים גם להחזיר את הגלגל לאחור ולפתור את הבעיה.
לכן נשאלת השאלה, אם זה כזה פשוט למה עדיין יש כל כך הרבה פציעות ובעיות בכף הרגל אצל העוסקים בספורט? לשאלה הזו יש שתי תשובות. הראשונה נוגעת במודעות. רבים מהספורטאים, בעיקר החובבים, לא מודעים לסכנה, או נוקטים בשיטת 'לי זה לא יקרה'. כי כרגע הכול בסדר – אז אחרינו המבול.

עניין למקצוענים

אבל יש גם תשובה אחרת. למרות שמדובר בפתרון פשוט ואלגנטי, התאמת מדרס היא מיומנות שדורשת מומחיות וניסיון ניכר. מומחה בהתאמת מדרסים צריך להיות בקי בפיזיונומיה של הרגל, הוא צריך להבין בפציעות אורטופדיות והוא צריך גם להכיר את המאפיינים הספציפיים לכל ספורט.

רגל של כדורגלן חשופה לעומסים שונים ומבצעת תנועות שונות מרגל של רוכב אופניים. כל המאפיינים האלה באים לידי ביטוי בהתאמת המדרס. רק איש מקצוע מנוסה יכול באמת להתאים מדרסים אורטופדיים שיעשו את העבודה.

למרבה הצער רבים אוהבים קיצורי דרך, הם מודעים לחשיבות המדרסים אבל מסתפקים במוצר גנרי שנמכר על המדף ברשתות הפארם. הפער בין מדרס גנרי למדרס שהותאם אישית על ידי איש מקצוע הוא בלתי נתפס. נכון, מדובר גם בשתי רמות מחיר שונות. אבל עבור מי שמכור לספורט זה שווה כל אגורה.

בישראל הגוף המקצועי והמנוסה ביותר בתחום המדרסים האורטופדיים היא חברת פיטס סטפס פרו. החברה נוסדה כבר ב-1959 (!). 4 דורות של יצרני מדרסים שלוקחים את כפות הרגליים שלכם באופן אישי.

מדרסים אורטופדיים לספורטאים
Rate this post

מאמרים מומלצים

img

מדרסים אורטופדיים לשמירה על הבריאות ולמניעת כאבים

מדרסים אורטופדיים ליצירת איכות חיים טובה יותר אין זה משנה מהו הגובה שלנו או מהו המשקל שלנו, תמיד יהיה חלק אחד בגופנו שהוא התומך בכל הגוף כולו. מהו החלק הזה, או ליתר דיוק...

img

החשיבות של מדרסים לספורטאים – לעשות ספורט בלי לפגוע בגוף

ספורטאים רבים ברחבי העולם סובלים מבעיות יציבה כאלו או אחרות, מדובר בבעיות אשר יכולות לגרום לפציעות מורכבות, כאבי גב, בעיות כרוניות ואפילו מחלות פנימיות. על מנת למנוע את...

img

מדרסים אורטופדיים לספורטאים

מדרסים אורטופדיים לספורטאים – לשחק ברמה הגבוהה ביותר ולא להפצעתוכן עניינים1 מדרסים אורטופדיים לספורטאים – לשחק ברמה הגבוהה ביותר ולא להפצע2 כיצד מועילים מדרסים...
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

כל הזכויות שמורות  © 2018

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ