מה ההבדל בין מדרסים אורתופדיים למדרסים אחרים ?

שתף כתבה:

מדרסים בהתאמה אישית לאיכות חיים

בשנים האחרונות שומעים יותר ויותר את הביטוי מדרסים אורתופדיים, ולרבים לא ברור מה ההבדל ביניהם לבין מדרסים אחרים, ומדוע זה חשוב כל כך.

מומחי חברת  Fit Step Pro, רשת המכונים האורתופדיים המובילה בישראל, מסבירים.

מדרסים ורפידות

בעצם, המילה מדרסים מתייחסת תמיד למדרסים אורתופדיים, ואילו מה שאנו קוראים לו מדרסים הוא בעצם רפידות שונות, מהסוג שנמכר כמוצר גנרי, ללא התאמה אישית.

מראש החלו לקרוא לרפידות מדרסים כדי לגרום לאנשים לקנות אותן,ולכן לא הייתה ברירה, כביכול, אלא לשנות את שמם של המדרסים למדרסים אורתופדיים, כדי למנוע בלבול ולהדגיש שלא מדובר באותו מוצר.

מה ההבדל ?

ובכן, ההבדל בין שני המוצרים הוא גדול. כדי להצליח לתמוך בכף הרגל, וכתוצאה מכך בגוף כולו, בצורה טובה ונכונה, המדרס צריך להיות מותאם לאדם באופן אישי, ולכל כף רגל בנפרד, כיוון שאף אחד מאיתנו אינו סימטרי.

הרפידות, שאנו קוראים להן מדרסים בטעות, נמכרות בפארמים ובמקומות אחרים, ומיוצרות באופן תעשייתי ואחיד, ולמעשה אינן מעניקות לגוף שום סוג של תמיכה, בוודאי לא תמיכה אורתופדית.

מה צריך להיות במדרסים ?

תפקידם של המדרסים, כאמור, הוא לשפר את התמיכה של כף הרגל בגוף, ועל ידי כך למנוע בעיות שונות שעלולות לנסוע מיציבה לא טובה, כמו כאבי ברכיים, בעיות בעמוד השדרה, פריצות דיסק, ואפילו כאבי ראש שעשויים לנבוע מבעיות בצוואר ובעיות באיברים פנימיים שנלחצים בצורה לא טבעית כתוצאה מהיציבה הלא נכונה.

כדי שהמדרסים יוכלו לעשות זאת יש לבצע התאמה מדויקת של המדרס לכף הרגל. שום "מדרס" שלא הותאם לכף הרגל באופן מדויק אינו יכול להעניק לה את התמיכה הראויה, ואפילו עשוי לגרום לנזק.

יתרונות השימוש במדרסים אורתופדיים

תפקידם של מדרסים אורתופדיים הוא גדול. להלן החשובים שבהם:

  • בלימת זעזועים והקטנת ה"מכות" שמקבל עמוד השדרה בכל דריכה.
  • תמיכה ביציבה הנכונה של הגוף כדי למנוע בעיות שעשויות להתפתח או כדי להקל ולתקן נזקים כרוניים שנוצרו בעקבות יציבה לא טובה במשך שנים
  • נטרול כאבים בכפות הרגליים כתוצאה מדורבן, פלטפוס ובעיות אחרות
  • שיפור ביכולת האחיזה של כף הרגל בקרקע והקטנת הסיכון לנפילות.
  • תמיכה ב"כפות רגליים סוכרתיות".
מה ההבדל בין מדרסים אורתופדיים למדרסים אחרים ?
Rate this post

מאמרים מומלצים

img

מרגישים אי נוחות ברגליים במהלך הליכה, מה צריך לבדוק

החלטתם לעשות הליכה? בהחלט מדובר בהחלטה מבורכת אשר יכולה להטיב אתכם לקראת ההמשך. אך מה קורה כאשר אתם מגלים כי במהלך ההליכה אתם חווים אי נוחות ברגליים? המחשבה הראשונה שלכם...

img

מדרסים, מאיזה גיל מומלץ להתחיל

מי באמת צריך לרכוש מדרסים? זוהי אולי אחת מהשאלות החשובות ביותר שאתם צריכים לשאול את עצמכם. כמובן שבכל פעם תמצאו תשובה שונה, הרי לכל אחד יש את האינטרס שלו לתת לכם את התשובה...

img

סובלים מכאבים בכף הרגל הקדמית? כך תתגברו עליהם!

סובלים מכאבים בכף הרגל הקדמית? כך תתגברו עליהם! כף הרגל היא איבר מיוחד במינו והיא בעצם מה שנושא על עצמו את משקל הגוף לאורך כל היום. ללא קשר לגובה או למשקל – כל המשא הזה נשען...
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

כל הזכויות שמורות  © 2018

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ