מרגישים אי נוחות ברגליים במהלך הליכה, מה צריך לבדוק

שתף כתבה:

אי נוחות בזמן הליכה

החלטתם לעשות הליכה? בהחלט מדובר בהחלטה מבורכת אשר יכולה להטיב אתכם לקראת ההמשך. אך מה קורה כאשר אתם מגלים כי במהלך ההליכה אתם חווים אי נוחות ברגליים? המחשבה הראשונה שלכם היא ככל הנראה לוותר על ההליכה ולהמשיך לנוח בבית, אך זוהי ההחלטה הפשוטה והכי פחות מומלצת. מוטב כי תבדקו מה יכול לגרום לכם לאותם כאבים, כי אם תתעלמו מהם עכשיו זה עשוי להשפיע עליכם בהמשך. אז רגע לפני שאתם מרימים ידיים ומוותרים על ההליכה, הינה כל הסיבות שיכולות לגרום לאי נוחות ברגליים – ככל הנראה אחת מהן זוהי הסיבה שבגללה אתם מתקשים לבצע הליכות.

פנו לרופא על מנת לקבל אבחון מדויק

הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות כאשר אתם חווים אי נוחות בזמן הליכה זה לפנות לרופא המשפחה שלכם. רופא המשפחה יכול בעצמו לנסות לאבחן את הבעיה או להפנות אתכם לאורתופד על מנת שיספק לכם אבחון מדויק יותר. רק לאחר אבחון של רופא תוכלו לדעת האם הסיבה לאותה אי נוחות בזמן ההליכה נגרמת כתוצאה מבעיה רפואית כזאת או אחרת.

הרופא יכול להמליץ לכם על רכישת מדרסים שמטרתם להקל על הכאב ברגל או אפילו להמשיך בטיפול תרופתי כזה או אחר. היתרון המשמעותי ביותר של בעיה רפואית ברגל זה שברוב המקרים הבעיות הללו הינן פתירות ותוכלו בתוך זמן קצר להמשיך את ההליכות שלכם.

קחו לעצמכם מספר ימים של מנוחה

אומנם אמרנו לכם כי אסור לכם להפסיק ללכת, אך מנוחה לזמן מוגדר זה בהחלט משהו שיכול להטיב אתכם. לעיתים מרוב שאתם חדורי מטרה להתחיל לבצע פעילות ספורטיבית, יכול להיות מצב שבו העמסתם יותר מידיי על הרגל שלכם. בכל זאת אם אתם לא רגילים לבצע הליכות תכופות, הרגל שלכם צריכה זמן על מנת לעמוד בעומס.

לכן קחו לעצמכם מספר ימי מנוחה על מנת להבין האם הכאבים בכרית כף הרגל או האי נוחות הולכים ופוחתים. לאחר מכן תנסו בהדרגה לחזור ללכת, רצוי לרכוש מדרסים על מנת שתוכלו להקל על הרגל שלכם. מדרסים יכולים לעשות את כל ההבדל ולהעלים את הכאבים בצורה מהירה יחסית.

נעליים שאינן מתאימות להליכה

הבעיה הזאת היא בעיה פחות שכיחה לעומת שתי הבעיות הראשונות שתיארנו בפניכם, אך גם היא יכולה להתרחש ולכן חשוב לקחת אותה בחשבון. לעיתים דווקא הנעליים שלכם הם מוקד הבעיה, וכל מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט להחליף את הנעליים שלכם.

עליכם לוודא כי אתם רוכשים נעליים של חברה מוכרת, כאלה שמתאימים להליכה ולפעילות ספורטיבית קבועה. רק כך תוכלו לדעת שאתם מונעים מעצמכם מצב שבו תחוו אי נוחות ברגליים, מוטב גם להוסיף מדרסים לנעליים על מנת לשפר את החוויה ולמנוע סופית בעיות מהסוג הזה.

בחרו את המסלול הנכון והטוב ביותר עבורכם

אז רגע לפני שאתם חוזרים ומתחילים לבצע הליכות, ישנו עוד דבר אחד שאתם צריכים לבדוק על מנת למנוע מעצמכם לחוות פעם נוספת אי נוחות בזמן ההליכה. הדבר הזה הוא כמובן המסלול שבו אתם הולכים, מכיוון שהוא יכול לגרום בצורה כזאת או אחרת לאי נוחות שאתם חווים בזמן ההליכה.

הרציונל הוא לבחור מסלול שטוח ככל האפשר, כזה שאינו כולל בתוכו חול או אבנים. רצוי ללכת על מדרכה ישרה, כך שלא תכניסו את עצמכם לבעיות מיותרות. תקדישו זמן על מנת לבחור את המסלול הנכון ביותר עבורכם, יש לכך חשיבות מכרעת שיכולה לשנות את כל החוקים מבחינתכם.

מרגישים אי נוחות ברגליים במהלך הליכה, מה צריך לבדוק
1.5 (30%) 2 votes

מאמרים מומלצים

img

פציעות ספורט וטיפול בכאבי ברכיים

ספורט וכושר גופני, בין אם הם נעשים באופן חובבני ובין אם באופן מקצועי, הם בראש ובראשונה בריאים ועבור חלקנו אף מהנים. יחד עם זאת, כשהדבר נוגע לפציעות ספורט וכאבי ברכיים,...

img

כל מה שצריך לדעת על שברי מאמץ

גם אתם סובלים משברי מאמץ? כך תטפלו בבעיה ותפחיתו מרמת הכאב שברי מאמץ הם שברים זעירים בעצמות, לרוב בעצמות כף הרגל והשוק, הנגרמים בעקבות עומס המופעל לאורך זמן על אותה העצם....

img

נעלי ספורט לנשים

בעבר, נעלי ספורט היו נחלתן הבלעדית של רשתות הספורט הותיקות, ומטרתן הייתה אחת ויחידה: ביצועו של אימון מוצלח, אשר ישמור על כל חלקי הגוף בריאים ותקינים. אי שם, אופנת ספורט...
?יש שאלות

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

חייגו עכשיו פנייה בווטסאפ